Neslican Tay'ın sağlık durumu hakkında açıklama

4. kez yakalandığı 3'ünü atlattığı kanserle verdiği mücadele ile tüm hastalara umut olan Neslican Tay yoğun bakıma alınmıştı. Demir kız ismi takılan Neslican'ın sağlık durumuyla ilgili hastaneden açıklama yapıldı.

Google Haberlere Abone ol

.

Neslican Tay'ın sağlık durumuyla ilgili hastaneden yapılan açıklamada, "Hastamız Neslican Tay, tedavisi devam etmekte olan hastalığına bağlı semptomların artması nedeniyle 6 Eylül'de hastanemize müracaat etmiştir. Yapılan multidisipliner klinik değerlendirmelerimiz neticesinde 15 Eylül Cumartesi saat 12.06'da yoğun bakım ünitemize alınma gerekliliği oluşmuştur. Hastamızın tedavisi, ilgili tüm branşlarımızın yakın takibi ile devam etmektedir" denildi.

20 yaşındaki savaşçı kız, hastalara umut oldu

4. kez yakalandığı kanserle savaşında, kanser hastalarına umut olan Neslican Tay bugün yoğun bakıma alındı. Sosyal medyada binlece takipçisi olan Neslican Tay'a destek mesajları yağıyor.

Daha önce atlattığı kanser vakaları sırasında bir bacağını kaybeden Neslican Tay, girdiği her savaştan çıkmayı başardı. Gösterdiği azimle demir kız lakapı verilen Neslican'ın bu kez de verdiği zorlu savaştan çıkması için destek yağıyor. 

Tümör nedeniyle 2018’de kendisinin değimiyle bacağı alınan; sosyal medyadan dördüncü kez kansere yakalandığını ve savaşına devam edeceğini duyuran Neslican Tay’ın Bağcılar’daki özel bir hastanede yoğun bakıma kaldırıldığı öğrenildi. Neslican için yapılan kan duyurusu ile kısa zamanda kan ihtiyacı karşılandı.  Aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu birçok kişi Neslican Tay’a moral vermek için Twitter’da kampanya başlattı.

Hastane direktörü Özer Koca’dan Neslican Tay'ın son durumuna ilişkin açıklama geldi. Koca sosyal medyadan yaptığı açıklamada "#neslicantay için değerli hocalarımız ve ekip arkadaşlarımız elinden geleni yapıyor. İnşallah Neslican bir kez daha ne kadar güçlü olduğunu bizlere gösterecek" ifadelerini kullandı.