Nihat Özdemir: Verdiğimiz sözlere odaklandık

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'in verilen sözlere odaklandığı ve futbola siyaset karıştırılmasından rahatsız olduğu öğrenildi.

Google Haberlere Abone ol

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in Türk futboluna siyasetin karıştırılmasından rahatsızlık duyduğu ve tribünlerin bu şu şekilde yönlendirilmesinin Türk futbolunu giderek politize edeceğine dair endişelendiği öğrenildi.

Yeniçağ'ın haberine göre yakın çevresine kulüp yönetimlerinin yaptıkları açıklamalarla tribünleri maçlardan önce adeta doldurduğunu belirten Özdemir’in, oluşturulan iklimi tehlikeli bulduğu ve Türk futbolu adına üzüntü duyduğunu ifade etti.

Yakın çevresine yaptığı açıklamalarda kavgayı değil çözümü öncelemek istediği belirtilirken, "Hedefimiz Türk futbolunu yukarılara çıkarmak ve istikrarlı bir şekilde dünya sıralamasında ilk 10 arasında yer almasını sağlamaktır. Göreve gelirken verdiğimiz sözlerle odaklandık. Kimsenin futbol camiasını şahsi hırslarla kısır çekişmelerin içine çekmesine izin vermeyeceğiz.” dediği kaydedildi.