Oğuz Yılmaz'ın henüz piyasaya sürülmeyen şarkısı ortaya çıktı

Şarkıcı Oğuz Yılmaz, dün öğlen saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Yılmaz'ın önceki gece son olarak görüştüğü aranjörü, şarkıcı Özgür Koç, yaşadığı üzüntüyü anlattı. Koç, kendisinin yazdığı, Yılmaz'ın ise okuduğu şarkıyı da ilk kez dinletti.

Ankara oyun havalarıyla adından söz ettiren, şarkılarıyla bir döneme damgasını vuran Oğuz Yılmaz, dün öğlen saatlerinde ailesiyle birlikte yaşadığı evde rahatsızlandı. Durumu fark eden ailesi, sağlık ekiplerine haber verdi.

İlk müdahalenin ardından özel bir hastaneye kaldırıldı

Oğuz Yılmaz, eve gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından özel bir hastaneye kaldırıldı. Yılmaz, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Oğuz Yılmaz'ın, kalp krizi sonucu öldüğü öğrenildi.

Vefat haberi, sevenlerini ve müzik camiasını yasa boğdu

Ünlü şarkıcının vefat haberi, sevenlerini ve müzik camiasını yasa boğdu. 26 yıllık müzik hayatına yüzlerce şarkı sığdıran Oğuz Yılmaz, yeni albüm hazırlığı yapıyordu. Hastaneye gelen Ankaralı sanatçılar, Yılmaz'ın ailesine başsağlığı dileklerinde bulundu.

"Geçen aylarda kalbinde olan bir sıkıntı sebebiyle stent takılmıştı''

Sanatçının yakın arkadaşı, müzisyen Ufuk Özel, "Geçen aylarda kalbinde olan bir sıkıntı sebebiyle stent takılmıştı. Sağlık problemleri vardı. Kalp krizi geçirdi. Hastaneye getirdiler ama kurtaramadılar, vefat etti" şeklinde konuştu.

YILMAZ'IN SÖYLEDİĞİ SON ŞARKI 

Yılmaz'ın önceki gece son olarak görüştüğü aranjörü, şarkıcı Özgür Koç, yaşadığı üzüntüyü anlattı. Koç, kendisinin yazdığı, Yılmaz'ın ise okuduğu şarkıyı da ilk kez DHA ekibine dinletti.

Piyasaya henüz sürülmeyen şarkıyı dinlerken gözyaşlarına tutamayan Koç, şarkının kendisi için çok şey ifade ettiğini ve piyasaya sürüp sürmemek arasında kararsız kaldığını söyledi.

Oğuz Yılmaz kimdir?

Oğuz Yılmaz, 25 Ekim 1968, Ankara doğumlu Türk şarkıcı, besteci ve söz yazarı. 1968 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Müziği küçük yıllardan beri merak sarmıştır. Küçük yaşlarda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği müzik yarışmalarına girerek müziğe başlamıştır. 1989 yılında “Duydun mu? – Bi Denem” adında, ilk albümünü yayınlamıştır ve yaptığı bu şarkı satış rekorları kırmıştır.