Öksürüklü 'korona virüs şakası'na terör suçlaması... 7yıl hapis cezası alabilir

ABD'nin New Jersey eyaletinde bir süpermarket çalışanının yakınında öksürüp, "Bende Korona virüs var" diyen adama, "terör tehditi" suçlaması yöneltildi.

Google Haberlere Abone ol

New Jersey eyalet başsavcısı Gurbir S. Grewal'ın açıklamalarına göre 50 yaşındaki George Falcone, Manalapan kasabasındaki Wegmans marketinde alışveriş yaparken, bir çalışan tarafından kendisine ve yemek standına çok yakın durduğu için uyarıldı. 

Yetkililer, Falcone'un bu uyarıdan sonra çalışana daha da yaklaştığını ve öksürüp, gülerek, "Bende Koronavirüs var" dediği aktardı. Falcone'un daha sonra çalışanlara, "Bir işiniz olduğu için şanslısınız" dediği belirtildi.

Falcone, New Jersey eyaleti tarafından üçüncü derecede "terör tehditi" yapmak ve adaletin yerine getirilmesini önlemekle suçlandı. İkinci suçlamanın gerekçesinin Falcone'un 40 dakika boyunca polise kimlik göstermeyi reddetmesi olduğu belirtildi.

T24'te yer alan habere göre, 50 yaşındaki adam iki suçtan da suçlu bulunursa 7 yıla kadar hapis cezası ve 26 bin dolar para cezası alabilir.