Şehit kızını okula Emniyet Müdürü götürdü

Iğdır'da terör örgütü PKK'nın döşediği bombanın patlaması sonucu 4 yıl önce şehit olan polis memuru İbrahim Derindere'nin kızı Hafza Derindere, babasının toprağa verildiği gün olan 9 Eylül'de okula başladı. Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Hafza'yı makam aracıyla okula götürdü.

Kaynak: İHA
Şehit kızını okula Emniyet Müdürü götürdü - Sayfa 1


Iğdır'da, Dilucu Sınır Kapısı’nda 8 Eylül 2015'te görevli polis memurlarını götüren servis minibüsü ile koruma görevi yapan otomobilin geçişi sırasında bölücü terör örgütü PKK’lı teröristlerin yola önceden döşedikleri bombayı patlatması sonucu polis memuru İbrahim Derindere 13 silah arkadaşıyla birlikte şehit oldu.

Şehit kızını okula Emniyet Müdürü götürdü - Sayfa 2

Derindere 9 Eylül 2015 yılında Adana'da düzenlenen törenle Buruk Mezarlığındaki polis şehitliğine defnedildi. Şehit polis memuru geride kızı Hafza Derindere (7) ve gözü yaşlı eşi Şeyma Nur Derindere'yi bıraktı. Hafza Derindere babası şehit olduğunda 2 yaşında olduğu için onu hiç hatırlayamadı. Anne Derindere kızını tek başına büyütürken, Adana Emniyet Müdürlüğü her zaman onların yanında oldu. Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş da babasız kalan şehit çocuklarıyla sık sık bir araya gelip ilgilendi.

Şehit kızını okula Emniyet Müdürü götürdü - Sayfa 3

Hafza Derindere 6 yaşına geldiği için Çukurova İMKB İlkokulu'na kaydı yaptırıldı. Şehit kızı annesinden babası olmadığı için ona baba şefkati gösteren ve hep yanında olan Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş'ın okulun ilk gününde yanında olmasını ve kendisini babası gibi okula götürmesini istedi.

Şehit kızını okula Emniyet Müdürü götürdü - Sayfa 4

Bu durum karşısında duygulanan anne Derindere emniyete giderek durumu Aktaş'a bildirdi. Aktaş, vatan için gözünü kırpmadan canını veren polis memurunun çocuğunun kendi çocuğundan hiç farklı olmadığını söyleyerek teklifi kabul etti ve okulun ilk günü evden Hafza Derindere'yi alıp makam aracıyla okula götüreceğini söyledi.