Ölü taklidi yaparak ölümden kurtuldu

Kardeşinin silahlı saldırısına uğrayan ağabey, duruşmada ölümden ölü taklidi yaparak kurtulduğunu söyleyerek kardeşinden şikayetçi oldu.

Google Haberlere Abone ol

6 Kasım 2019'da Kocaeli'nin Körfez ilçesi Güney Mahallesi Hürriyet Caddesi'nde bulunan bir nakliyat deposunda Hasan E. ile kardeşi Veysel E. arasında tartışma çıktı.

Çıkan tartışmanın büyümesi sonrasında Hasan E. tabancasını çıkartarak kardeşi Veysel Ergün'e 3 el ateş etti.

Kardeşini yaralayıp, rehineyle kaçtı

Kurşunların isabet ettiği kardeşi Veysel Ergün yaralanırken, kardeşi Hasan Ergün bir işçiyi silahla rehin alarak otomobile bindi.

Otomobille olay yerinden kaçan şahıs, 20 dakika süren polis kovalamacası sonucu rehin aldığı şahısla birlikte Körfez İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün önüne giderek teslim oldu.

Davası görülüyor

Olayın ardından tutuklanarak cezaevine gönderilen Hasan Ergün hakkında, "Altsoydan akrabayı kasten öldürme" suçundan açılan dava Kocaeli 3. Ağır Mahkemesi’nde görülmeye devam etti.

Hasan Ergün tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS aracılığı ile duruşmaya katılırken, olaydan yaralı olarak kurtulan ağabey Veysel Ergün ve avukatlar salonda hazır bulundu.

Duruşmada söz alan Veysel Ergün’ün kardeşi ile bir anlaşmazlığının olmadığını, olayın ardından omuriliğinde kurşunla yaşadığını söyledi.

"Öldürmesin diye ölü taklidi yaptım"

Veysel Ergün, "Olay tarihinde sebebini bilmediğim bir şekilde iş yerine gelip 3 el ateş açtı. Yere düştüğümde bilincim yerindeydi. Beni öldürmesin diye ölü taklidi yaptım. Aramızda bir alacak verecek meselesi yoktur. Hasan’a ben bakıyordum. Bana 1.5 metreden ateş etti. Pandemiden dolayı hala ameliyat olamadım. 2 ay sonra omuriliğimde bulunan kurşunu çıkaracaklar. Daha sonra fizik tedavim başlayacak. Hasan Ergün’den şikayetçiyim” dedi.

Tahliye talep etti

Bir anlık sinirle yaptığını söyleyen Hasan Ergün ise öldürme kastının olmadığını ifade ederek tahliyesini talep etti. Sanık ve avukatlarının dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.