Şiddet gördüğü eski kocası için' Kökten çözüm istiyorum' dedi, röportajdan sonra ölüm haberini aldı!

Ordu'da eski kocası tarafından boğazının ve kollarının kesildiğini röportajda anlatan 3 çocuk annesi Ayşegül S.'ın, röportajdan saatler sonra eski kocasının ölüm haberi geldi.

Google Haberlere Abone ol

Ordu'da kocasından dün boşanan kadın gördüğü şiddeti anlatan röportaj verdi. Genç kadın, eski kocası tarafından boğazının ve kollarının kesildiğini anlattı. O röportajdan saatler sonra eski kocanın ölüm haberi geldi. 3 çocuk annesi, 'Kökten çözüm istiyorum' diye konuşmuştu.

Ünye ilçesinde yaşayan Ayşegül S., 2017 yılında kendisine şiddet uyguladığını iddia ettiği Engin Tombul’dan boşandı. Ayşegül S., daha sonra velayetini aldığı 3 çocuğuyla birlikte ilçede kiraladığı başka bir eve taşındı. İlçede özel işletmede işe başlayan ve Valilik’ten yardım alan Ayşegül S., boşanmasına karşın Tombul’dan şiddet görmeye devam etti. 

 Geçen yıl sokakta karşılaştıkları eski eşi Engin Tombul’un cam parçasıyla elini ve boğazını keserek yaraladığını söyleyen Ayşegül S., yaşadığı anları gazetecilere anlattı.

"Çocuğuma vurdu ve dişleri kırıldı"

Çocuğun dişlerini kırdı: Eski eşi Engin Tombul’un kendisini ölümle tehdit ettiğini ve korku içinde yaşadığını ifade eden Ayşegül S., şöyle konuştu:

 Boşanma sürecimiz devam ederken sürekli uzlaşma sağlanmaya çalışılıyordu. Ancak ben daha fazla dayanamadığım için yeniden birlikteliğe karşı çıktım. Sürekli şiddet gördüm. En son çocuğum küçükken bana vurmak isterken çocuğuma vurdu ve dişleri kırıldı."

 

"Sürekli şiddet gördüm"

Genç kadın, "Halen çocuğum konuşma bozukluğu yaşıyor. 2017 yılında çekişmeli olarak sonunda boşandık. Ancak şiddet bitmedi. Sürekli şiddet gördüm. Çocuklarımı görmesine engel olmuyorum, ancak sürekli alkollü geldiği ve çocuklar görmek istemediği için sorunlar yaşıyoruz" dedi.

Kollarını kesti

Ayşegül S., “Boşandıktan sonra 2019 yılında kirada oturduğum eve geldi. Çöp atmaya giderken kapıda karşılaştık. Çocukları görmeye geldiğini söyledi. Ben de alkollü olduğu için buna izin vermedim. Elinde cam parçasına benzer cisimle boğazımı kesti. Kolumu çekti, kollarımı kesti." diye konuştu.

 "Ya benimsin ya toprağın"

 Ayşegül S., "Polise haber verdim ancak polis gelene kadar kayıplara karıştı. Boğuşma sırasında ben de kafasına elektrik süpürgesinin sapıyla vurdum. Sonrasında o da beni şikâyet etmiş. Bana 750 TL ceza geldi. Ona da 3 bin TL para cezası verildi. Para cezası çözüm değil. Ceza yediğinin akşamı yine kapıma geldi. Hesabını benden sordu. Ölümle tehdit etti. ‘Ya benimsin ya toprağın’ diyerek tehditler savurdu" ifadelerini kullandı.

"Kökten çözümünü istiyorum.."

Ayşegül S., "Çarşıya ve işe farklı yollardan gidiyorum. Ne zaman nerede karşıma çıkacağı belli olmuyor. Artık kadına şiddetin son bulmasını istiyorum. Ben boynumda yara izi taşıyorum. Her aynaya baktığımda lanetle hatırlıyorum. Ben artık bunun kökten çözümünü istiyorum. Çok yoruldum” diye konuştu.

 Röportajdan saatler sonra koca öldü

Ayşegül S.’nin verdiği bu röportajdan saatler sonra, dün gece Cevizdere Mahallesi Karadeniz Sahil Yolu’nda E.D yönetimindeki 52 AF 713 plakalı hafif ticari araç, Engin Tombul’a çarptı. Engin Tombul, kaza yerinde yaşamını kaybederken, sürücü ise gözaltına alındı.

Morga gitti

Polis ekipleri, Tombul ailesi fertlerine ulaşamayınca Ayşegül S.’yi aradı. Acı haberle sarsılan Ayşegül S., kazanın ardından morga giderek 3 çocuğunun babası Engin Tombul’u teşhis etti.