Özel tıp merkezinde 'morfin' skandalı! Doktor hastasını bağımlı yaptı

İstanbul'da, özel bir tıp merkezine böbrek ağrısı şikayeti nedeniyle giden E.Y., iddiaya göre doktor Muzaffer B. tarafından morfin bağımlısı oldu. Eşinin şüphelenmesiyle ortaya çıkan olayda E.Y., borç batağına saplandığını söylerken, doktorun tıp merkeziyle ilişiği kesildi.

Özel tıp merkezinde 'morfin' skandalı! Doktor hastasını bağımlı yaptı

İstanbul'da özel bir tıp merkezinde 'morfin' skandalı yaşandı. Hastasına morfin enjekte ettiği ve bağımlı hale getirdiği anlaşılan doktorun, tıp merkeziyle ilişiği kesildi. Hasta ise, avukatı aracılığıyla doktordan şikayetçi oldu.

Olay geçtiğimiz eylül ayında Esenyurt'ta özel bir tıp merkezinde yaşandı. İddiaya göre E.Y. (25) isimli vatandaş, böbrek taşı şikayetiyle tıp merkezine başvurdu. Hastanede görevli doktor Muzaffer B., kendisine ilaç tedavisi uygulanacağını ve rahatlatacağını söyledi.

Özel tıp merkezinde 'morfin' skandalı! Doktor hastasını bağımlı yaptı - Resim : 1

Gün aşırı morfin enjekte etti

Hastaya, doktor tarafından morfin enjekte edildi. Morfin alınca ağrıları azalan hasta Erol Y., gün aşırı hastaneye gitmeye başladı. Her gidişte doktor tarafından hastaya morfin enjekte edildi. Ancak bir süre sonra günlük doz miktarının artması ile Erol Y. hastane tarafından kara listeye alındı.

Günlük 12 doza kadar morfin yapıldı

Doktor Muzaffer B., artık morfin bağımlısı hale gelen hastası Erol Y.'ye bu kez başka çözümler önerdi. Dışarıdan temin edilen morfin, bir hemşirenin de yardımıyla para karşılığında Erol Y.'ye verilmeye başlandı. Bazen tıp merkezinin otoparkında, bazen de hastanın evine giden hemşire Musa K., hastaya günlük 12 doza kadar morfin vermeye devam etti.

Özel tıp merkezinde 'morfin' skandalı! Doktor hastasını bağımlı yaptı - Resim : 2

Borç yapınca eşi şüphelendi

Bağımlılığı artan Erol Y. ise günlük 3 bin TL'yi bulan masrafları karşılamak için ailesinden, akrabalarından borç aldı. Durum, doktora yaklaşık 700 bin TL parasını kaptıran hasta Erol Y.'nin eşinin şüphelenmesiyle ortaya çıktı. E.Y., avukatı aracılığıyla emniyete giderek doktordan şikayetçi oldu. Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

"Beni bağımlı yaptılar"

Yaşanan süreci anlatan Erol Y., “Böbrek taşı tedavisi için geldiğim hastanede bana morfin ilacı yapıldı. Günlük bir doz yapılıyor. Fazlası yapılmıyor. Bu ilacı sürekli yaptırdığım için hastane beni kara listeye aldı. Doktor bana, ‘Dışarıdan farklı insanlar getir onların üzerine yazalım sana uygulayalım’ dedi. Hastanede 200 TL idi. Dışarıdan getirirsem kendisi bana 3 bin TL’ye yapacağını söyledi. Beni bağımlı yaptılar.

Özel tıp merkezinde 'morfin' skandalı! Doktor hastasını bağımlı yaptı - Resim : 3

"700 bin TL paramı aldılar"

Toplamda 700 bin TL paramı aldılar. Gönderdiğim paraların dekontları var. Hastanede doktor ve iki hemşire bana ilacı uyguladı. ‘Tedavine iyi gelecek, ağrılarını kesecek’ böyle söyleyerek bana yaptılar. Doktor tedaviyi 12 doza kadar çıkarttı. İlaçlar bana, hastanenin acil kısmında, otoparkta ve evimde gizli gizli yapılıyordu. Doktor temin ediyor, iki hemşire bana uyguluyordu” dedi.

Hastanın avukatı Ceylan Irmak Beşiroğlu ise “Esenyurt’ta bir genç daha uyuşturucu ve uyarıcı maddeye alıştırıldı. Ama bu defa maalesef sağlık görevlileri tarafından. Kendisine tedavi edileceği vaat edilerek hastanede uygulanan bir doz ilaç 12 doza kadar çıkartılıp, yasaklı, narkotik içeren bir maddeyle bağımlı hale getirildi. Daha sonra rahatsızlığının artması sonucunda aile durumu fark edip, bunun ilaç olmadığını bağımlılık yapan bir madde olduğunu tespit edip, ilgililer hakkında şikayette bulundular” diye konuştu.

Özel tıp merkezinde 'morfin' skandalı! Doktor hastasını bağımlı yaptı - Resim : 4

Tıp merkezi olayı doğruladı

İddiaya konu olan Avrupa Tıp Merkezi, yaşananları doğrularken doktor Muzaffer B. ve hemşire Musa K.'nın tıp merkezi ile ilişkisi kesildiğini açıkladı.