Peaky Blinders ile tanınan ünlü oyuncu Helen McCrory kansere yenik düştü

Harry Potter serisinin 3. filminde rol alan ve Peaky Blinders dizisi ile tanınan ünlü oyuncu Helen McCrory kanser tedavisi görüyordu. McCrory'nin eşi ünlü oyuncunun kötü haberini verdi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Özellikle Peaky Blinders dizisindeki rolüyle tanınan oyuncu Helen McCrory, kansere yenik düştü.

Harry Potter serisinin 3 filminde de rol alan McCrory'nin ölüm haberini eşi Damian Lewis, Twitter'da yaptığı paylaşımda duyurdu. Eşi için "güçlü ve güzel kadın" ifadelerini kullanan Lewis mesajında, ölüm haberi için duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Lewis şunları yazdı: "Yaşadığı gibi öldü, korkusuzca. Onu seviyoruz ve ona sahip olduğumuz için ne kadar şanslı olduğumuzu biliyoruz." 

BBC Türkçe'de yer alan bilgilere göre McCrory, BBC yapımı Peaky Blinders dizisinde Polly Gray Shelby karakterini oynadı.

1968 yılında Londra'da doğan oyuncu, "Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1 ve Bölüm 2" ile "Harry Potter ve Melez Prens" filmlerinde de rol aldı. Ayrıca Stephen Frears'ın yönetmen koltuğunda oturduğu The Queen adlı filmde eski İngiltere Başbakanı Tony Blair'in eşi Cherie Blair'ı canlandırdı. McCrory ayrıca Penny Dreadful, Doctor Who ve Messiah: The Harrowing gibi pek çok yapımda da yer aldı.