Pendikspor’u yenen Samsunspor, şampiyonluğa koşuyor: “Görülmemiş bir şampiyonluk kutlaması yapacağız”

Spor Toto 1.Lig’de Samsunspor, evinde Pendikspor’u 4-2 yendi. Morallerin tavan yaptığı Samsunspor’da maç sonrası konuşan Kulüp Başkanı Yüksel Yıldırım “ Tüm şehir, artık şehri kırmızı beyaza boyansın. Samsun’a yakışır bu liglerde görülmemiş bir şampiyonluk kutlaması yapacağız” dedi.

Pendikspor’u yenen Samsunspor, şampiyonluğa koşuyor: “Görülmemiş bir şampiyonluk kutlaması yapacağız”

Spor Toto 1.Lig’in 30.haftasında Pendikspor ile Samsunspor karşı karşıya geldi. Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda oynanan maçı 85 dakika 10 kişi olarak tamamlayan ev sahibi Samsunspor 4-2 kazandı.

Ev sahibinin gollerini Douglas Tanque (2) Zeki (P) ve Yusuf Abdioğlu, Pendikspor’un gollerini ise Regattin ve Kappel kaydetti.

Pendikspor’u yenen Samsunspor, şampiyonluğa koşuyor: “Görülmemiş bir şampiyonluk kutlaması yapacağız” - Resim : 1

Yılport Samsunspor, bu sonuçla puanını 62’ye yükselterek liderliğini sürdürdü ve yenilmezlik serisini 20 maça çıkardı.

Karşılaşmayı Hırvatistan Futbol Federasyonu Başkanı Davor Suker de takip etti.

Pendikspor’u yenen Samsunspor, şampiyonluğa koşuyor: “Görülmemiş bir şampiyonluk kutlaması yapacağız” - Resim : 2

“HAKEMLERİ DE YENMEK ZORUNDAYIZ”

Maçın ardından kameraların karşısına geçen Samsunspor Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım açıklamalarda bulundu. Yıldırım, maçın hakemini eleştirerek, “Söyleyecek kelime bulamıyorum. Sözün bittiği bir geceyi yaşadık. Hakemler için bir şey söylemiyoruz. Ama bugün öyle bir hakem vardı ki sahada, yapmadığını bırakmadı. Samsunspor’un bu maçı berabere kalması veya yenilmesi için. Ben her zaman takımıma söylüyorum. Sadece rakip takımları yenmekle iş bitmiyor. Hakemleri de yenmek zorundayız. Eğer şampiyon olmak istiyorsak. Bugün öyle bir maç oynadık. Biz önce rakibi sonra hakemi yendik. 10 kişi kaldık, aslanlar gibi mücadele ettik” diye konuştu.

“BU MAÇ BİZİM ŞAMPİYONLUĞUMUZUN İLANIDIR”

Galibiyetin tüm şehri bayram yerine çevirdiğini söyleyen Başkan Yıldırım, “Bugün inandık ve umutlu ayrılıyoruz. Ben açık ve net söylüyorum. Bu 10 kişiyle 4-2 ezerek yendiğimiz maç, bizim şampiyonluğumuzun ilanıdır. Artık bu saatten sonra Samsunspor’un başka hiçbir şeyi kalmadı. Evimizdeki en zor maçımızı oynadık ve rakibimiz inatçı çıktı. ‘Yenilmeyeceğiz, puan veya puanlar alaya geliyoruz’ dediler. Duyduk 100 bin TL gibi bir prim var bu maçta. Ama bizim çocuklar cevabı direkt sahada verdi. Ben zaten Zeki'nin attığı 3. golde kendimi kaybettim. Bir anda bütün stad, hepimiz inanılmaz mutlu olduk. Bu çocukları, bu şehir günlerce alkışlasın. Bu şehri bayram yaptılar. Hocama teşekkür ediyorum. İnanılmaz bir taktik savaşı sergiledi. Çok güzel değişiklikler yaptı ve inanılmaz oynadık. Yapılması gerekeni yaptı oyuncular ve bugün biz bu ligde noktayı koyduk artık. Bugün 63 puanımız var. 2 tane de oynanmamış maçla 69. Bizi 74, 75 kurtarır” şeklinde konuştu.

Pendikspor’u yenen Samsunspor, şampiyonluğa koşuyor: “Görülmemiş bir şampiyonluk kutlaması yapacağız” - Resim : 3

“TÜM ŞEHİR KIRMIZI BEYAZA BOYANSIN”

Şampiyonluk hazırlıklarına başladıklarını dile getiren Yıldırım, “Tüm şehir, artık şehri kırmızı beyaza boyansın. Çünkü 7 Mayıs’ta biz Atakum’da bir şenlik yapacağız. Bodrum maçından sonra şehirde herkese açık bir kutlama yapacağız. Sefo kardeşimiz de gelerek destek verecek. Belki 20 Mayıs’ta tekrar stadyumda Samsun’a yakışır bu liglerde görülmemiş bir şampiyonluk kutlaması yapacağız” ifadelerini kullandı.