Akılalmaz ceza gündem oldu! Kalçasını 10 cm'den fazla kapayana ceza!

Plaj voleybolunda kadınlara bikini altı giyme zorunluluğu gündeme oturdu. Sporcular şort giymek talebini ilettiklerinde öyle bir cevap aldılar ki...

Kalçasını 10 cm'den fazla kapayana ceza!

Plaj voleybolu özellikle yaz döneminin ve olimpiyatların vazgeçilmezi haline gelmiş bir spor. Daha önce bu spor dalında kadın ve erkek takımlarına zorunlu kılınan formaların arasındaki büyük fark oldukça dikkat çekmişti.

Aslen Güney Kaliforniya'da ortaya çıkan spor, 1996 yılında ilk kez olimpiyatlarda oynanarak Yaz Olimpiyatları'nın bir parçası haline geldi ve en sıkı takip edilen spor dallarından biri oldu.

Ancak bu popüler spor dalında kadın ve erkek oyunculara zorunlu kılınan formaların farklılığı uzun süredir tartışılan bir konu. Erkek oyuncuların giydiği forma üst ve şorttan oluşurken kadın oyuncular bikini giymek zorundaydı.

Ancak geçtiğimiz günlerde Norveç Kadın Plaj Voleybolu takımı artık bikini altı yerine şort giymek istediklerini belirttiklerinde korkunç bir gerçekle karşı karşıya kaldı.

Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası organizatörleri tarafından kalçalarının 10 santimetreden fazlasını kapatırlarsa kendilerine ceza yaptırımı uygulanacağını öğrendiler!

Kadın oyuncular ise giymek zorunda kaldıkları bikini altlarının kendilerini hem cinsel anlamda objeleştirdiğini hem de regl oldukları zaman rahatsız hissettiklerini söylüyorlar.

 Kaynak: Onedio