Bu nasıl anne! Plajdaki skandal görüntüye tepki yağdı!

Bir annenin plajda kaybolan çocuğunu bulduktan sonra verdiği duygusuz tepkisi herkesi şaşkına çevirdi. Milyonlarca kez izlenen görüntüler ise sosyal medyada viral oldu.

Google Haberlere Abone ol

Bir annenin, "neredeyse işlek bir yola girmek üzere olan" çocuğuyla yeniden bir araya geldiğinde neredeyse hiç tepki vermemesi sosyal medyada gündem oldu. Kadının "duygusuz" tepkisi, internette şiddetli bir tepkiye yol açtı. Videoya, tepkiler çığ gibi büyüdü.

Milyonlarca kez izlenen görüntüleri kaydeden genç adam ise, "Bu kadar patlama yapacağını düşünmemiştim" ifadelerini kullandı.

Ailesini arayan bir çocuk buldu

Geçen ay Dymchurch, Kent'teki bir plajda kaydedilen görüntülerde, Canterbury'den 32 yaşındaki Michael Currid, anne ve babasını arayan küçük bir çocuk buldu.

Michael, çocuğu, arabaların hızla geçtiği işlek bir yola çıkan merdiveni tırmanırken buldu. Ardından yakındaki insanlara çocuğun kendilerine ait olup olmadığını sordu.

Kucağındaki çocuk ona "anne" diye seslendi

Tam o sırada bir yandan telefonla konuşan diğer elini de çocuğa doğru uzatan bir kadın, Michael'a doğru yanaştı. Michael'ın kucağındaki çocuk ona "anne" diye seslendi.

Kadının cansız tepkisi, Michael ve olayı filme çeken 28 yaşındaki grafik tasarımcı ortağı Lex Hartop'un Pazartesi günü klibi TikTok'ta paylaşmasının ardından sosyal medya kullanıcılarını şaşkına çevirdi.

Sosyla medya kullanıcılar isyan etti

Bir sosyal medya kullanıcısı, "Yani gerçekten umursamadı mı? Endişeli değildi. minnettar değil. Vay canına, iğrenç..." diye yazdı. Bir diğeri ise "Adama teşekkür bile etmemesi ve telefonla kınuşmaya devam etmesi..." yorumunda bulundu.

Üçüncü bir sosyal medya kullanıcısı da "Bakamayacaksan çocuk yapma!" yorumunda bulundu. Annenin tepkisizliğine sinirlenen bir diğer kişi ise, "Ben olsam deliye dönerdim, kadın telefonu bile kapatmadı" ifadelerini kullandı.

Herkes şaşkına döndü

Kadın tek kelime etmeyince hem Michael hem de görüntüleri kaydeden Lez şaşkına döndü ve "Şaka mı yapıyor" diye isyan etti. Lex, "Michael ve ben kumsalın kenarından aşağı doğru yürüyorduk ki, bir bebeğin basamakları tırmandığını fark ettik" dedi.

"Bebek, sahilden işlek bir yola çıkan beton basamakları sürünerek tırmandı. Bebek uzun bir yol kat etmiş olmalı veya görmezden gelinmiş ya da kimse tarafından fark edilmemişti."

Lex sözlerine şöyle devam etti:

"Bebeğin kız olduğuna inanıyoruz. Bebek, annesinin uzaktan döndüğünü görünce "anne" dedi. Michael onu geri verirken anne hiçbir şey söylemedi."

Lex, "Yaşananlardan ötürü şoke olduk ve bunu arkadaşlarımız ile ailemizle paylaşmak istedik. Bu kadar büyük bir patlama yapmasını beklemiyorduk" diye ekledi.