PTT 2022 personel alımı! 55 bin personel alımı yapılacağı konuşuluyordu! İşte, PTT personel alımı hakkında merak edilenler...

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT), personel alımı son zamanların en çok merak edilen konuları arasında yer alıyor. PTT'den gelecek haberi vatandaşlar dört gözle bekliyor. Covid 19 ile beraber ortaya çıkan pandemi süreci boyunca PTT personel alımlarına ara vermişti. 2022 yılında 55 bin personel alınacağı konuşuluyordu. İşte, PTT personel alımı hakkında merak edilenler...

PTT 2022 personel alımı!

Vatandaşlar PTT'den 2022 yılı için personel alımı duyurusunu bekliyor. 2021 yılından beri alım yapmayan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT)'nin, bünyesine 55 bin personel alacağı konuşulan konular arasında yer almıştı. İşte, PTT personel alımı hakkında merak edilenler...

PTT PERSONEL ALIMI ŞARTLARI NELER?

a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT'nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz altı yaşından gün almamış olmak.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından mahkûm olmamak.

PTT 2022 personel alımı! 55 bin personel alımı yapılacağı konuşuluyordu! İşte, PTT personel alımı hakkında merak edilenler... - Resim : 1PTT BAŞVURULARI HAKKINDA MERAK EDİLENLER

PTT 2022 personel alımı başvuruları için sınav ve mülakat zorunluluğu vardır. PTT personel alımları için kendi sitesi üzerinde başvurular kabul etmektedir.

PTT iş başvurusu yapacak vatandaşlar PTT'nin resmi sayfasını takip ederek ve gereken başvuru şartlarını sağladıktan sonra başvuru yapabilir. PTT personel alımını yazılı sınav sonucunda alınan puana göre değerlendirecektir.

PTT personel alımına ilişkin kurumdan veya hükümet kanadından henüz net bir açıklama yapılmadı. PTT 2022 personel alımı hakkında bilgi geldiğinde haberimizde yer alacaktır. PTT başvuru tarihi henüz açıklanmadı.

BU LİNKE TIKLAYARAK PERSONEL ALIMLARINDAN HABERDAR OLABİLİRSİNİZ...

Kaynak:Akşam