Tam kapanmada postane PTT kaçta açılıyor, kaçta kapatıyor? PTT çalışma saatleri...

Tam kapanma süreciyle ilgili merak edilen konulardan biri de PTT'lerin çalışma saatleri oldu. Olumsuz durum yaşanmaması adına PTT’ler muafiyet kapsamına alınmıştı. Peki, sokağa çıkma yasağında PTT kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

PTT çalışma saatleri tam kapanma sürecinde PTT aracılığıyla işlem yapacak olan kişiler tarafından araştırılıyor. Peki, muafiyet kapsamına alınan PTT’ler tam kapanma sürecinde açık mı, kapalı mı?
 

PTT ÇALIŞMA SAATLERİ: PTT KAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPATIYOR?

Sokağa çıkma yasağında açık konumda olan PTT’ler işlem yapmaya devam edecek. Bu süreçte merkezlerde işlem yapacak olanlarsa çalışma saatlerini araştırıyorlar.

Tam kapanma döneminde PTT’ler 10:00- 16:00 arasında hizmet vermeye devam edecekler. 29 Nisan -17 Mayıs tarihleri arasında devam edecek bu uygulama ile zorunlu hizmetler sürdürülmeye devam edecek. Aynı zamanda PTT çalışanları ve görevlileri de sokak kısıtlamasından muaf tutulacak.

Genelgedeki ilgili madde ise şöyle: Zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları ile işletmeler (Havalimanları, limanlar, sınır kapıları, gümrükler, karayolları, huzurevleri, yaşlı bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri, PTT vb.), buralarda çalışanlar ile ibadethanelerdeki din görevlileri, Acil Çağrı Merkezleri, Vefa Sosyal Destek Birimleri, İl/İlçe Salgın Denetim Merkezleri, Göç İdaresi, Kızılay, AFAD ve afet kapsamındaki faaliyetlerde görevli olanlar ve gönüllü olarak görev verilenler, Cem evlerinin dede ve görevlileri sokağa çıkma kısıtlamasından muaf yerler ve kişiler arasında bulunuyor.