Rahatsız edici çene görüntüsüne son! Yüzü geniş görünenler buraya! 15 dakikada ameliyatsız çözüm! Masseter kası genişlemesi önlenebilir mi?

Geniş çene kadınlarda ve erkeklerde farklı bir görüntü oluşturur. Kadınlarda geniş çene yapısı sert ve erkeksi bir görünüm sağlarken, erkeklerde ise güçlü ve karakteristik bir görünüm sağlar. Bazı kadınlar masseter kasının genişlemesinden dolayı geniş ve kare bir görünüme sahip olur. Peki, Masseter kası genişlemesi önlenebilir mi? Masseter kası nasıl tedavi edilir, iyileşme sürecinde nelere dikkat edilmelidir? İşte, uzmanından önemli açıklamalar...

Rahatsız edici çene görüntüsüne son!

Masseter kası, çiğneme kaslarından biridir. Çenede yer alan bu kasın genişlemesi yüzün geniş ve kare şeklinde görünmesine neden olabilir. Özellikle kadınları oldukça rahatsız eden bu görüntüden kurtulmak için ise estetik işlem gereklidir. Ameliyata gerek kalmadan enjeksiyon yöntemi ile masseter kas tedavisi görebilirsiniz. Masseter kasını gevşetmek ve alt yüzün görünüşünü yumuşatmak için enjeksiyon yöntemleri uygulanır. Bu operasyon için en uygun adaylar, çiğneme kaslarının kalınlığı nedeniyle yüzü geniş görünen ve çenesini küçültmek isteyen kişilerdir. Burada en önemli nokta çiğneme kaslarının genişliğidir. Peki,  Masseter kası genişlemesi önlenebilir mi, iyileşme sürecinde nelere dikkat edilmelidir?

Massetter kası genişlemesinin çenede geniş bir görünüme neden olabildiğini belirten Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, massetter kasının genişlemesini önlemek için tercih edilen işlemleri sizler için anlattı.

 MASSETER KASI GENİŞLEMESİ ÖNLENEBİLİR Mİ?

Estetik cerrahide çene kası küçültme, ameliyata gerek olmaksızın, enjeksiyon yöntemi ile ortalama 15 dakika içinde gerçekleştirilebilir. Enjeksiyonun tam olarak etkisi 7-10 gün içinde görülür. Çenenin tam şekli üç ay içinde aşama aşama ortaya çıkar. Sonuçların etkisi dokuz ay boyunca sürebilir. Eğer sonuçların koruması istenirse, bu sürenin sonunda enjeksiyon işleminin tekrarlanması gerekir.

İYİLEŞME SÜRECİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Enjeksiyon uygulamasından sonra kısa bir süre, geçici olarak çene bölgesinde hassasiyet hissedilebilir. Ancak bu hassasiyet normal hayatın kesintiye uğramasına yol açmaz. Kişi operasyondan hemen sonra normal hayatına varsa arabasını kullanarak bile gidebilir.
İyileşme sürecine ihtiyaç olmaması, çok kısa süre içinde uygulanabilmesi ve belirgin bir operasyon izine sahip olmaması gibi avantajları sayesinde öğle yemeği arasında bile uygulanabilir. Sonuçlarının kalıcı olmadığı, kullanılan malzemenin özelliğine göre etkilerinin 6 ay ile 2 yıl arasında sürebilir.

Cerrahi operasyon ile kalıcı çözüm arayanlar için ön görünüm imkanı sunması, anestezi ve cerrahi açıdan endişe yaratmaması, sonuçlarının aşamalı olarak hemen görünmeye başlaması ve iyileşme sürecine ihtiyaç olmaması operasyonun pozitif özellikleri arasında yer alır.

Eğer siz de çene kaslarınızın aşırı gelişmesinden rahatsızlık duyuyorsanız, massetter botoksu hakkında size özel ayrıntılı bilgi almak için bir uzmandan bilgi almalısınız.