Rasulayn'da terörist mevzilerinde patlama!

Fırat'ın Doğusu'na yönelik Türkiye'nin harekatı başladı. Rasulayn'da terörist mevzilerinde patlama olduğu, mevzilerden dumanlar yükseldiği belirtiliyor.

Google Haberlere Abone ol

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye sınırındaki askeri birliklere zırhlı araç ve iş makinesi takviyesi dünden bu yana hız kazanmış, batı illerinden gelen zırhlı araç yüklü tırlarla askeri araçlardan oluşan konvoy, güvenlik önlemleri altında sınır hattındaki Ceylanpınar ilçesine ulaşmıştı.

Suriye'de terör örgütü YPG/PKK'lı teröristlerin, Ceylanpınar ilçesinin karşısındaki Rasulayn'daki hazırlıkları da, Anadolu Ajansı (AA) tarafından görüntülenmişti. 

- Mevzi oluşturdular

Sınırın sıfır noktasında bulunan Ceylanpınar ilçesindeki sınır hattından görülebilen terör örgütü YPG/PKK'da panik hakim olduğu gözlendi.

Sınır hattında bulunan bazı evlerin damlarını ve camlarını brandalarla kapatan teröristlerin, ağaçlık alanların çevresini de branda ve bez parçalarıyla kapatarak mevzi hazırladığı görüldü. 

Sınıra çok yakın bölgeleri de çadır şeklinde bezlerle kapatarak mevzi oluşturan terör örgütü mensuplarının iş makineleriyle çalışmalar yaptığı öğrenildi.

Rasulayn kent merkezinden çıkan bazı kamyonların sınır hattına hafriyat getirip boşaltmaları da kameralara yansıdı. 

Sınır hattında, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait zırhlı araçlar da devriye faaliyetini sürdürüyor.