Bale'den ABD'ye yeşil ışık

Real Madrid'de gösterdiği performans nedeniyle sürekli eleştiri oklarının hedefi haline gelen Gareth Bale, ABD futbol ligi MLS'ye yeşil ışık yaktı. Bale, ABD'de popüler olan golfe düşkünlüğüyle de biliniyor.

Bale'den ABD'ye yeşil ışık

Özellikle son sezonda Karim Benzema'nın parlamasıyla birlikte takımdaki hücum yükünü çekmesi beklenen ancak kendisinden beklenenleri karşılayamayan Gareth Bale, İspanyol kulünü Real Madrid ile yollarını ayrıma noktasına geldi.

"The Hat-Trick" isimli podcast yayınına konuk olan Bale, "MLS, son yıllarda gözde olan ve popülaritesi artan bir lig. Artık daha fazla futbolcunun ABD'de futbol oynamak istediğini düşünüyorum. MLS'te oynama fikri ilgimi çekiyor. Tatillerde Los Angeles'a gitmeyi de seviyorum." ifadelerini kullandı.

ABD futbolunun gelişimine dikkati çeken 30 yaşındaki Bale, "MLS'i gerçekten seviyorum. Yıllardır gelişiyor. ABD'ye sezon öncesi kamplarına gittiğimizde zor maçlar oynuyoruz. Standartlar gitgide yükseliyor. Kulüpler, tesisler ve statlar gelişmeye devam ediyor." değerlendirmesinde bulundu.

Real Madrid'deki performansı tartışma konusu olan Bale, İspanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 12 Mart'ta ertelenen sezonda 14 maça çıktı ve 2 gol attı.