Rıdvan Dilmen: Altay 2 - Hatayspor 1, maçın özeti bu

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin Hatayspor galibiyetini değerlendirdi. Dilmen, "Altay 2 - Hatayspor 1, maçın özeti bu" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin Hatayspor galibiyetini değerlendirdi. Dilmen, "Altay 2 - Hatayspor 1, maçın özeti bu" dedi. 

İşte Rıdvan Dilmen'in maçla ilgili değerlendirmeleri;

"Altay 2, Hatayspor 1. Maçın özeti bu. Kazanan haklıdır, Erol Hoca'yı kutlamak lazım. Kaybeden de haklıdır, Ömer Hoca'yı tebrik ederim. Hatayspor bir Pele bulmuş, her yerden gol atıyor. Bize her hafta çok farklı şeyler sunuyor."

"Fenerbahçe, 20 küsür transfer yaptı. Kulübede bir tane orta saha kalmamış. Fenerbahçe, taktiksel anlamda mevcut kadrosu ne olursa olsun, kaybetmek için her şeyi yaptı. Fenerbahçe, tek kale oynayan Hatay'a karşı 4 forvet oynamaz."

"Elinde mevcut orta saha yoksa, Novak - Caner kanadı yapabilirdi Erol Hoca. Oyuna kim girdi? Ferdi ve Cisse. Mecburiyet hocam, anlarım ama yaratmalısın. Benle Aykut dışında herkes girdi oyuna."

"Hatay tek kale oynadı"

"İlk yarı Fenerbahçe'nin üstünlüğüyle giden maç, ikinci yarıda Altay - Hatay arasında geçti. 1.97'lik kaleci, tarihe geçecek bir maç oynadı. Kıvrılıyor falan. Her zaman da bu kadar iyi oynayamayabilir. Öyle bir oynadı ki dünyada o topu çıkaracak kaleci yok ama biz utanmasak bu gol yenir mi diyeceğiz."

"Hatay yeni çıktı, Fenerbahçe büyük takımlardan desen yabancı birine, "Hadi canım sen de" der. Hatay, mezeleriyle meşhurdur ama oynadığı topla da gündeme geldi. Bir takım bu kadar tek kale, bir takım bu kadar mahkum oynayabilir."

"Fenerbahçe'nin yapacağı şey, Gustavo grip olmasın diye uğraşacak. Gece üstünü falan örtecekler. Çıktı neler oldu... Ozan ve Mert Hakan, aldıkları topların çoğunu rakibe verdiler."

"Öyle pis top kesti ki Ferdi, o adam dokunmasa arkadaki dokunacak gol olacak. O gol oh dedirtti ama Fener sana oh dedirtmez. Yer golü, 5 dakika ıstırap çektirir. Çok kritik 2 haftayı 6 puanla geçti Fenerbahçe."

"Gustavo'nun dizinde bir ödem varmış, hafta sonu oynar diyorlar. Emre Belözoğlu ile görüştüm, çok ciddi bir durum yok dedi."

"Mesut hazır değil"

"Ne gerek var İrfan Can'a derken, varmış. Pelkas sakatlandı, Mesut hazır değil, Fenerbahçe'de bir takım sakatlıklar olacak. Üç büyüklerde olağanüstü oyunlar oynanmadan acayip bir yarış var. Ben Fenerbahçe'nin şampiyon olduğu yıllar haricinde bu kadar puan aldığını hatırlamıyorum. Maçı izlemeyenler için şahane sonuç, izleyenler için düşündürücü oyun."

- "Maç kurtaran kalecilerden bir tanesi Altay. Rüştü çok iyi kaleciydi. Yüzlerce maç oynadı, en iyi maçı hangisidir? Trabzonspor maçıdır. Trabzon'da oynanan maçtır. Rüştü, Altay'ın 2 katı kurtarmıştı."

"Altay Şenol hoca için önemli avantaj"

"Teknolojiyle oyuncuların eğitimi de gelişti. Altay, 13-14 yaşından itibaren yetişmeye çalışmış. Uğurcan, Altay gibi kaleciler, Şenol Hoca için önemli bir avantaj."

"İlk yarıda dönüşlerde biraz problem yaşadı Szalai. Serdar Aziz, Boupendza ile daha çok oynadı. Bir kez onun yanında değildi, gol oldu. Belki Serdar olsa döndürmezdi."

"Samuel, 'Rodrigues'gillerden. Rodrigues hızlıydı ama Samuel daha kuvvetli. Bu adam biraz daha gol dışı. Penaltı yaptırır, sıfıra inebilir..."