Rusya Odesa'yı vurdu! Ölü ve yaralılar var!

Ukrayna'daki savaş ülkenin doğu bölgelerinde devam ediyor. Rusya Ukrayna'ya füze saldırıları düzenlemeye devam ediyor. Rusya'nın hedefi bu sefer Odessa oldu. Sabahın erken saatlerinde Ukrayna’nın Odessa bölgesine Rus ordusunca düzenlenen iki füze saldırısı sonucunda 17 kişinin öldüğü, 31 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Rusya Odesa'yı vurdu!

AVM saldırısından günler sonra bu defa Odessa Rus füzelerinin hedefi oldu. İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, Rus füzesi bir apartmana isabet etti.

Rusya-Ukrayna arasındaki savaş ülkenin doğu bölgesinde yoğunlaşmış durumda. İki ordu Donbas'ın kontrolü için kıyasıya bir mücadele veriyor. Rusya bir yandan da Ukrayna kentlerini füzeler ile hedef alıyor. 

Ölü sayısı artıyor

Odessa Bölgesel Askeri İdaresi Sözcüsü Sergey Bratçuk, Rus ordusunun Odessa'ya düzenlediği iki füze saldırısı sonucunda ilk belirlemelere göre toplam 17 kişinin hayatını kaybettiğini, 31 kişinin yaralandığını kaydetti.

Rus ordusunun bu saldırılarında bir roketin insanların yaşadığı bir apartmana isabet etmesi sonucunda 14 kişinin hayatını kaybettiğini, 30 kişinin yaralandığını bildiren Bratçuk, diğer bir roketin kentteki tatil tesisine isabet etmesi sonucunda 1'i çocuk 3 kişinin yaşamını yitirdiğini, 1 kişinin yaralandığını ifade etti.

Bratçuk, saldırının meydana geldiği bölgede arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini aktardı.