Saadet Partisi'nden Ayasofya açıklaması: İlk namazı Cumhurbaşkanı Erdoğan kıldırsın

Ayasofya’nın ibadete açılması tartışmalarına değinen Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, "Danıştay kararını beklemeye gerek de yok! Ayasofya açılsın da kim açarsa açsın! Abdestimizi aldık bekliyoruz. Buyursun ilk namazı da Cumhurbaşkanı Erdoğan kıldırsın" diye konuştu.

Saadet Partisi'nden Ayasofya açıklaması

Ayasofya'nın toplu ibadete açılması tartışmasıyla ilgili Twitter hesabından çarpıcı açıklamalarda bulunan Saadet Partili Dr. Sevim, "Birkaç fütursuz ses dışında hemen herkesin Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması üzerinde uzlaştığını görüyoruz" ifadelerini kullandı.

Sevim, açıklamasında şunları söyledi: Her daim bunun için mücadele etmiş, kampanyalar, organizasyonlar yaparak bu ruhu diri tutmuş bir hareketin mensubu olarak süreci sonuna kadar destekliyor, Ayasofya Camii’nde saf tutacağımız günleri heyecanla bekliyorum. Hemen hemen bütün partilerin ve aziz milletimizin üzerinde hemfikir olduğu bu mesele hakkında artık kaybedilecek tek bir saniye dahi yok!

İster TBMM eliyle, isterse Bakanlar Kurulu kararıyla olsun bu süreç olumlu bir şekilde sona erdirilmeli. Siyaset üstü bu mesele kısır siyasi çekişmelere alet edilmemeli.

İktidar, artık vicdanlara kulak vermeli, hamaset yerine somut adımlar atmalı. Buradan çağrıda bulunuyorum. Ayasofya açılsın da kim açarsa açsın! Ayasofya açılsın da neden açılırsa açılsın. Abdestimizi aldık bekliyoruz. Buyursun ilk namazı da Cumhurbaşkanı Erdoğan kıldırsın.