Saadet Partisi'nden 'geçim ittifakı' kampanyası

Vatandaşın gündeminin geçim derdi olduğunu vurgulayan Saadet Partisi yeni bir kampanya başlattı. Kadıköy Meydanı'nda yeni kampanyayı tanıtan İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, 39 ilçe meydanında 'Geçim İttifakı' stantları kuracaklarını söyledi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Vatandaşın gündeminin geçim derdi olduğunu vurgulayan Saadet Partisi yeni bir kampanya başlattı. Kadıköy Meydanı'nda yeni kampanyayı tanıtan İstanbul İl BAşkanı Ömer Faruk Yazıcı, 39 ilçe meydanında 'Geçim İttifakı' stantları kuracaklarını söyledi.

Kampanyanın detaylarını İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, projenin Türkiye’nin dört bir tarafında başlatıldığını ifade ederek, “İstanbul’da Kadıköy Meydanı’ndayız, yarın 39 ilçenin meydanında ilçe teşkilatlarımız geçim ittifakı stantları kuracak. Amacımız her yaş grubundan insanımızın geçim derdini Türkiye’ye, yetkililere, iktidara duyurmaktır” dedi.

 Dert değil aş pişsin

Kanal İstanbul yerine motivasyonun vatandaşların geçim derdine yönlendirilmesi gerektiğini söyleyen Yazıcı, "Bugünden itibaren İstanbul’un sokaklarında çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Geçim denildiği zaman ilk akla gelen tenceredir. Biz tencerelerde dert değil aş pişsin istiyoruz. Tencere İstanbul’un sokaklarını gezecek. Vatandaşın sesine ses olacak. Sonra ilgilere vatandaşın esas meselesini ulaştıracağız” dedi. 

Acil eylam planı hazırlandı

Acil eylem planı da hazırladıklarını söyleyen Yazıcı, “Asgari ücret yeniden düzenlenmeli ve vergi alınmamalıdır. Yeni istihdamlar, vergi indirimleri ve hibelerle insanımız desteklenmelidir. Girişimcilere yönelik finansman olanakları genişletilmeli, katılım yapıları oluşturulmalıdır. Esnafımıza acilen sicil affı getirilmelidir. İş kurma ve iş yapabilme süreçleri hızlandırılmalı, bunaltıcı bürokratik engellerin tamamı kaldırılmalıdır. Kredi kartı faiz oranları düşürülmeli, yerli malı ürünlerde vade sayısındaki artışlar teşvik edilmelidir. Bankaların pos cihazı komisyon oranları sıfırlanmalı ve para akışlarındaki gecikmeler kaldırılmalıdır. Elektrik, su, doğalgaz, internet ve iletişim giderleri gibi sabit giderlerden alınan vergiler azaltılmalı, uzun vadede kaldırılmalıdır. Esnaf ve sanatkarlarımızın küçük ölçekli işlemlerde yaşadığı kısa dönemli ödeme aksaklıkların giderilmesi için bir fon oluşturulmalıdır” diye konuştu.