Türk Konseyi Sağlık Bilim Kurulu Toplantısı yarın İstanbul’da yapılacak!

Sağlık Bakanlığı, Türk Konseyi Sağlık Bilim Kurulu Toplantısı'nın yarın İstanbul’da yapılacağını açıkladı. Toplantının açılışını ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapacak. 

Google Haberlere Abone ol

Türk Konseyi Sağlık Bilim Kurulu Toplantısı yarın yapılacak. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre; 4'üncüsü düzenlenecek olan Türk Konseyi Sağlık Bilim Kurulu Toplantısı'na, Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge ve Türk Konseyi Genel Sekreteri Bağdat Amrayev’in yanı sıra üst düzey temsilciler ve üye ülkelerin bilim kurulu üyeleri katılacak.

Sağlık Bakanlığı Pandemi Bilim Kurulu, Toplum Bilim Kurulu, Aşı Bilim Kurulu ve TÜBİTAK Aşı Projesi üyelerinden oluşan 60’a yakın bilim insanı da toplantıda hazır bulunacak.

Toplantının açılışını saat 10.00’da Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca yapacak

Programda üye ülkeler arasında Covid-19 ile mücadelede bilgi ve tecrübe paylaşımı yapılacak. Covid-19 epidemiyolojisi ve salgın yönetimi, tanı ve tedavi yöntemleri, kritik hasta yönetimi, sağlık çalışanlarının sağlığı, salgının psikolojik etkileri, dijital sistemlerin kullanımı ve son olarak dünyada ve Türkiye'de aşı çalışmaları; programın gündem maddelerini oluşturacak.