Sağlık çalışanlarına şiddet bitmiyor! Hasta yakınlarının saldırdığı doktor yoğun bakımda

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) hasta yakınlarının saldırısına uğrayan Ortopedi Asistanı Dr. Halil İbrahim Ulusal yoğun bakımda tedavi altına alındı. Olayın ardından 2 şüpheli ise gözaltına alındı.

Sağlık çalışanlarına şiddet bitmiyor! Hasta yakınlarının saldırdığı doktor yoğun bakımda

Alınan bilgilere göre olay dün öğle saatlerinde Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezinde yaşandı. Alınan bilgiye göre, elinde kesik olan bir hasta başvurduğu hastanenin acil servisinde ortopedi asistanı Ortopedi Asistanı Dr. Halil İbrahim Ulusal tarafından ilk müdahalesi yapıldı.

YOĞUN BAKIMDA TEDAVİ ALTINA ALINDI

Dr. Ulusal, hastanın kesilen eline dikiş yaptığı sırada hasta yakınları tarafından darp edildi. Saldırı nedeniyle omzunda hem kırık hem çıkık, diğer omzunda ise çıkık meydana gelen doktor, yoğun bakımda tedavi altına alındı. Olayın ardından harekete geçen polis, 2 saldırganı ise gözaltına alındı.

“ASİSTANIMIZIN ŞU ANDA YOĞUN BAKIMDAKİ TEDAVİSİ DEVAM ETMEKTEDİR”

Konuya ilişkin açıklama yapan Sağlık Sen Van Şube Başkanı Hikmet Bilgin, bugün öğle saatlerinde elinde kesik olan bir hastanın acil servisine başvurduğunu belirtti. Bu sırada hastaya gerekli müdahaleyi yapan ortopedi asistanının hasta yakınları tarafından darp edildiğini ifade eden Bilgin, "Ortopedi asistanı arkadaşımızın bir omuzunda çıkık olduğu, bir omuzunda da hem kırık hem çıkan olduğunu öğrendik. Asistanımızın şu anda yoğun bakımdaki tedavisi devam etmektedir. Böyle menfur olayların yaşanması son derece üzücü. Bunu yapanı şiddetle, nefretle kınıyoruz" dedi.