Sağlık raporu alamayınca çılgına döndü!.. Doktora böyle kafa attı!

İzmir'de bir adam 6 No'lu Aile Sağlık Merkezine giderek ehliyet için rapor istedi. Doktor rapor vermeyince küfürler savurarak doktora kafa attı.

Kaynak: DHA

Olay, İzmir'in Gaziemir ilçesi 6 No'lu Aile Sağlık Merkezi'nde yaşandı. Kimliği belirlenemeyen bir kişi, ehliyet için sağlık raporu almak istedi.

Doktor Ali Erhan Kiriş'e kaydı başka bir Aile Sağlık Merkezi'nde olan kişiye rapor veremeyeceğini söyledi.

Kişi bu durum üzerine başka bir doktorun odasına girdi. Bir kere daha olumsuz yanıt alan şüpheli, yeniden Kiriş'in odasına giderek küfürler etti. Kiriş'in "Neden küfür ediyorsun?" diyerek, tepki göstermesi üzerine doktora kafa attı.

Doktoru darbettikten sonra koşarak, kaçtı. Doktor Ali Erhan Kiriş, karakola giderek şikayetçi oldu.

Doktor Ali Erhan Kiriş, "Odama geldi ve ehliyet için sağlık raporu almak istediğini söyledi. Ben de hangi ASM'ye kayıtlı olduğunu sordum, buraya kayıtlı olmadığını söyledi. Ben de bunun üzerine raporu vermeyeceğimi söyledim. Daha sonra odadan ayrıldı, kısa süre sonra tekrar geldi ve malum olay yaşandı. Bunlar daha önce tattığım duygular değil, o yüzden değişik hissettim. Elmacık kemiğime doğru kafa attı ve gözümün altı morardı. Umarım bir daha böyle bir olay yaşanmaz. İzmir Tabip Odası ve Aile Hekimleri Derneği'ne benimle ilgilendikleri için çok teşekkür ediyorum" dedi.

İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri Lütfi Çamlı da "Olayı öğrenir öğrenmez her zaman yaptığımız gibi avukatlarımızı görevlendirdik. Hekim arkadaşımıza ne gerekiyorsa yapacağımızı, yanında olduğumuzu söyledik" diye konuştu. Polisin, saldırganı yakalamak için çalışmalarına devam ettiği açıkladı.