Sancaktepe'de akılalmaz işkence! Rekor ceza isteniyor!

Sancaktepe'de Mert Akın adlı şahıs, eşini önce darp etti ardından defalarca ısıtılmış bıçakla işkence yaptı. Koca hakkında 7 ayrı suçtan 75 yıl 9 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: İHA

Kadına yönelik şiddetin boyutu bir kez daha gözler önüne serildi. İstanbul Sancaktepe’de meydana gelen korkunç olayda cani kocanın eşine yaptığı işkence kan dondurdu.

Önce darp etti ardından defalarca ısıtılmış bıçakla işkence yaptı. Cani koca hakkında ise 7 ayrı suçtan 75 yıl 9 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Korkunç detayların yer aldığı iddianamede, şüphelinin bıçağı defalarca ısıtarak genç kadına işkence ettiği anlatılırken, sanığa en yüksek cezanın verilmesi istendi.

Olay Sancaktepe’de 2 Ekim 2020 tarihinde yaşandı. Karısı Eda Akın’ı (23) darp edip ısıtılmış bıçakla işkence yaptığı gerekçesiyle Kahramanmaraş’ta yakalanarak tutuklanan Mert Akın(28) hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

‘Konuş, anlat, yoksa boğazını keserim”

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Eda Akın ile Mert Akın’ın evli oldukları, olay günü eve gelen Mert Akın’ın oturduğu sırada eşinin whatsapp grubundaki yazışmaları gördüğü, telefonu eline alıp bakmaya başladığı, müştekinin bir kişiyle samimi fotoğraflarının olduğunu görmesi üzerine hiçbir şey söylemeden eşinin vücudunun her tarafına vurduğu anlatıldı. Elinden zorla aldığı telefona bakarak sinkaflı küfürler ettiği, müştekiyi yaraladığı, Mert Akın’ın müşteki Eda’yı mutfağa götürerek mutfaktan aldığı bıçağı boğazına dayayıp, ‘konuş, anlat, yoksa boğazını keserim, öldürürüm. Buradan cenazen çıkar’ diyerek tehdit ettiği öğrenildi.

Çığlık atmasına rağmen defalarca işkence etmiş

Müştekinin ağlayarak şüpheliye yalvardığı, şüphelinin buna rağmen bıçağı genç kadının karnına, bacaklarına değdirerek tehditlerine devam ettiği, bıçağı ocakta ısıttığı, bıçak kızgın bir hal alınca bıçağı müştekinin sol ayak bileğine dokundurduğu, bıçağı yeniden ısıtarak müştekiyi zorla yatak odasına götürdüğü ve zorla cinsel ilişkiye girdiği anlatıldı. Daha sonra bıçağı yeniden eline alan şüphelinin ‘soğumuş, ısıtmak gerek’ diyerek bıçağı yeniden ısıttığı ve müştekinin vücudunun çeşitli yerlerini kızgın bıçakla dağladığı, şüpheli Mert Akın’ın eylemlerini birçok kez gerçekleştirdiği, müştekinin çığlıklar attığı ve şüpheliye yalvardığı ancak sesini duyuramadığı belirtildi.

“En yüksek ceza verilsin”

İddianamede şüpheli Mert Akın’ın birden çok suçu eşi Eda Akın’a yönelik ağır bir şekilde gerçekleştirmesi nedeniyle şüpheli hakkında en üst sınırdan cezanın verilmesi hususunun dikkate alınması gerektiği vurgulandı.