Şanlıurfa ve Gaziantep'de çatı çöktü park halindeki 53 araç hasar gördü

Şanlıurfa ve Gaziantep'de çöken iki çatı nedeni ile altında park halinde buluna 53 araç birden hasar gördü Şanlıurfa'nın galericiler sitesinde demir çatının çökmesiyle park halindeki 23 araçta hasar oluştu. Gaziantep'te ise kar kütlesine dayanamayan çatının altındaki 30 araç bir anda kara gömüldü.

 

Şanlıurfa'da 2 gündür etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Yağış sonrası Akabe Mahallesi'ndeki galericiler sitesinde üzerinde biriken kar kütlesine dayanamayan çatı, büyük bir gürültüyle çöktü. Çöken çatının altında kalan 23 araç zarar gördü. Esnafın ihbarıyla siteye gelen ekipler, çatının altındaki araçları çıkarmak için çalışma başlattı.

Gaziantep'te pazar yerinde faciadan dönüldü: 30 araç kara gömüldü

 Gaziantep'de üzerinde karların biriktiği pazar yerinin çatısı çöktü. Olayda park halindeki 30 araç hasar gördü. Çökme anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, öğle saatlerinde Emek Mahallesi’nde meydana geldi. Geçen salı gününden bu yana devam eden kar yağışında pazar yerinin çatısı üzerinde biriken karlar nedeniyle çöktü. Çatı altında bulunan park halindeki 30 araç hasar gördü. İhbarla gelen ekipler, çatının altındaki araçları çıkarmak için çalışma başlattı. Gaziantep Valisi Davut Gül ile Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu da olay yerine giderek, ekiplerden bilgi aldı. Çatının çökmesi, çevredeki bir iş yerinin güvenlik kameralarınca da saniye saniye kaydedildi.