Şanlıurfa'da çocukları taciz ettiği belirlenen sapık Suriyeli sığınmacı yakalandı

Şanlıurfa'da küçük kız çocuklarını takip ederek, apartman girişlerinde taciz eden şahıs yakalandı. Şahsın Suriyeli sığınmacı olduğu ortaya çıktı.

Kız çocuklarını taciz eden sapık yakalandı

Sapık Suriyeli sığınmacının farklı zamanlarda ve yerlerde kız çocuklarını taciz ettiği belirlendi.  

Suruç'ta kız çocuklarını taciz eden sapık, polis ekiplerinin sıkı takibi sonucu yakalanarak cezaevine gönderildi.

 2021 yılının son günlerinde 27 Aralık'ta 8 yaşındaki bir kız çocuğunu taciz eden şahıs, bir vatandaşın dikkati sayesinde fark edildi ve polis ekiplerine ihbarda bulunuldu. Sapığın tacizleri ise bu süre zarfında devam etti.

7 Ocak 2022'de 10 yaşındaki bir kız çocuğunun fırına giderken apartman tarafında tacize uğradığını, sapığın 12 Ocak 2022 tarihinde de ekmek almak için markete giden bir kız çocuğunun peşine takılıp tacizde bulunduğunu belirledi. Konuyla ilgili çalışma başlatan Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri saatlerce bölgedeki kamera görüntüleri izlendi. Olayların birbirine yakın sokaklarda gerçekleştiği tespit edilerek araştırma yapıldı. Sapığın Suriye uyruklu olduğu belirlendi. Ekipler şahsı gözaltına aldı ve bir çocuk tarafından da teşhis edilen çocuk, Cumhuriyet Savcılığının işlemlerinden sonra tutuklanarak  cezaevine gönderildi. Kaynak: Gazete İpekyol