Şanlıurfa'da polis mağaraya baskın yaptı, görüntüler şoke etti

Şanlıurfa’da, Özel Harekat polislerinin de bulunduğu 200 polisin katılımıyla kent merkezinde bulunan mağaralara operasyon düzenlendi. Drone ile yapılan operasyonda genellikle ahır olarak kullanılan mağaralarda, kumar oynandığı belirlendi. 29 şüpheli gözaltına alındı.

Kaynak: DHA

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube, Narkotik Suçlarla Mücadele ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla, Şıh Maksut ve Topdağı mahallesinde bulunan ve genellikle ahır olarak kullanılan mağaralara eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Araçların giremediği bölgeye giren ekipler, dağlık alandaki mağaralara giden yolların giriş ve çıkışlarının kapattı. Operasyonda, bazı mağaraların demir kapıları koçbaşı ile kırılarak açıldı. Bir mağaraya giren ekipler, 200 metrekare olan alanda geceleri kumar oynamak için hazırlanmış masalar ve kumar oynatma düzenekleri bulundu.

Baskınlarda; ruhsatsız 3 tabanca, 2 pompalı tüfek, 3 kuru sıkı tabanca, 180 mermi, 5 kesici alet, 10 gram eroin, 22 gram metamfetamin, 63 uyuşturucu hap, çalıntı olduğu tespit edilen çok sayıda eşya ve kumar malzemeleri ele geçirildi. Malzemelere el koyan polis, aralarında çeşitli suçlardan aranan kişilerin de olduğu 29 kişiyi gözaltına aldı. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler ifadeleri alınmak üzere emniyette götürüldü.