Sarp Sınır Kapısı karşılıklı yolcu trafiğine kapatılıyor

Türkiye ve Gürcistan, korona virüsü önlemleri kapsamında yarından itibaren Sarp Sınır Kapısı'nı karşılıklı yolcu trafiğine kapatacak.

Google Haberlere Abone ol

Korona virüse karşı alınan önlemler çerçevesinde Azerbaycanla kargo hariç karşılıklı kara ve hava yolu ulaşımının geçici süreyle durdurulmasının ardından Gürcistan'la olan trafik kapatıldı.  Sarp Sınır Kapısı yarından itibaren karşılıklı olarak yolcu trafiğine kapanacak.

 İçişleri Bakanlığı, Türkiye ve Gürcistan'ın yarından itibaren Sarp Sınır Kapısı'nı karşılıklı olarak geçici süreyle yolcu trafiğine kapatma kararı aldığını, yük taşımacılığına ise herhangi kısıtlama getirilmeyeceğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye ve Gürcistan, koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı almakta oldukları önleyici tedbirler çerçevesinde, iki ülke arasındaki mevcut üç sınır kapısından biri olan Sarp/Sarpi sınır kapısını yolcu trafiğine karşılıklı kapatma kararı verdi.

Sarp/Sarpi sınır kapısında yük taşımacılığına ise herhangi kısıtlama getirilmedi. Diğer kara sınır kapılarında (Türkgözü/Vale, Aktaş/Kartsakhi) yolcu geçişleri mevcut düzenlemeler çerçevesinde devam edecek.

Bu önlem, 15 Mart itibarıyla, Türkiye saatiyle 17.00, Gürcistan saatiyle 18.00'den itibaren geçerli olacak, Türk ve Gürcü vatandaşları ile üçüncü ülke vatandaşlarına aynı şekilde uygulanacak.