Savcılıktan Selahattin Demirtaş açıklaması

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumuna ilişkin bir açıklama geldi. Açıklamada, "Demirtaş’ın herhangi bir sağlık sorunu tespit edilmemiş olmasına rağmen daha detaylı tetkiklerin yapılması için hastaneye sevk edilmiştir" denildi.

Google Haberlere Abone ol

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı, Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumuyla ilgili avukatı tarafından gündeme getirilen iddialarla ilgili olarak, aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Edirne F Tipi Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın 26/11/2019 günü cezaevi yönetimine rahatsızlandığını bildirmesi üzerine acilen 112 aranılarak gelen doktor tarafından ilk muayenesi ve gerekli tetkikler yapılmıştır.

Yapılan tetkikler neticesinde Demirtaş’ın herhangi bir sağlık sorunu tespit edilmemiş olmasına rağmen daha detaylı tetkiklerin yapılması için Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde muayene edilmesinin sağlanması amacıyla gerekli randevular alınarak bugün için hastaneye sevk edilmiştir.

Bu süreç içerisinde Selahattin Demirtaş’ın ailesi ve ziyaretçileriyle rutin olarak yapılan görüşmeleri gerçekleşmiştir. Ayrıca farklı tarihlerdeki doktor muayene talepleri de her zaman karşılanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Ne olmuştu?

Edirne Cezaevi’de tutuklu bulunan Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kardeşi ve avukatı Aygül Demirtaş, ağabeyinin 26 Kasım’da bilincinin kapandığını, buna rağmen Demirtaş’ın yedi gündür hastaneye sevk edilmediğini iddia etmişti.