Şentop'tan HDP'li 9 vekille ilgili hazırlanan fezlekeye ilişkin açıklama

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, HDP'li 9 vekille ilgili hazırlanan fezlekelerin henüz Meclis'e ulaşmadığını söyledi.

Google Haberlere Abone ol

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, HDP'li 9 vekille ilgili hazırlanan fezlekelerin henüz Meclis'e ulaşmadığını söyledi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop Gara'ya giden HDP'li vekil ve diğer isimlerle ilgili fezleke konusunda "Meclise şu ana kadar ulaşan bir fezleke yok. Meclis'e geldiğinde gereken yapılacak. Gergerlioğlu ile ilgili kesinleşen bir hüküm var. Belli bir prosedürü takip ediyor. Anayasa Mahkemesi'nin vermiş olduğu Berberoğlu kararıyla ilgili bir takım kıyaslamalar yapılıyor. Aynı mahiyette bir durum söz konusu değil" dedi.

"Bir şey daha ifade edeyim cezaevlerinde bazı terör örgütü mensuplarına mektup kampanyalarıyla ilgili çalışmalar olduğunu ifade etmek isterim. Bununla ilgili gerekli işlemlerin yapıldığını ifade etmek isterim.

Tüm bu konularda hukuk çerçevesinde gerekli en ağır cezalandırma işlemleri uygulanacaktır." dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin hakkında sosyal medyadaki hakarete ilişkin konuşan Şentop, "Üzüntüyle öğrendik. İstanbul Başsavcılığı res'en bir soruşturma başlattı. Sosyal medya bu tür işlere açık. Hukuki süreçler başladıktan sonra bir takım şeyler söylüyor. Sosyal medya alçakça, yakışıksız saldırıların alanıdır. Gerekli cezaların verilmesi gerekir. Yargı sürecinin önemli olduğu kanaatindeyim" ifadelerini kullandı.