Sezen Aksu'dan prematüre sıpasına ziyaret

Kayseri'de tarlada ölmüş annesini emmeye çalışırken hayvanseverler tarafından bulunan, ardından da sanatçı Sezen Aksu tarafından sahiplenilerek "Boza" isminin verildiği prematüre sıpa, hayata tutunmak için mücadele ediyor.

Kayseri'nin Tomarza ilçesinde prematüre olarak doğan sıpa, dünyaya gözlerini açtığı ilk saatlerde annesine veda etmek zorunda kaldı. Ölen annesini emmeye çalışırken bulunan küçük sıpa, daha sonra Kayseri Hayvanları Koruma Derneğine teslim edildi.

Prematüre olması nedeniyle bakımı da zor olan sıpa, Yük Hayvanlarını Koruma ve Kurtarma Derneği tarafından İstanbul'a getirildi.

Bu sırada dernekte bulunan sanatçı Sezen Aksu tarafından sahiplenilen sıpaya "Boza" adı verildi. Minik Serçe'nin sözleri 'Boza'cım, Boza'cım, tatlı Boza'cım. Ben seni koynuma alır da yatarım. Vallahi billahi kafanı ısırırım'' şeklinde olan bir şarkı da bestelediği minik Boza, hayatta kalabilme mücadelesini sevgi çemberi içinde sürdürüyor.

Her saat başı yurt dışından getirilen özel bir karışımla beslenen 10 günlük "Boza", şimdilerde büyümeye çalışıyor.

Boza'nın durumuna ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Yük Hayvanlarını Koruma ve Kurtarma Derneği Başkanı Okan Oflaz, sıpanın hayat hikayesinin annesinin ölmesi nedeniyle kötü başladığını söyledi.

Sıpanın, prematüre olması nedeniyle bakımının da çok zor olduğunu, bu nedenle İstanbul'a getirildiğini ifade eden Oflaz, Boza'yı yaşatarak, büyütmek için gayret gösterdiklerini dile getirdi.

Okan Oflaz, ''Boza'yı saatte bir yurt dışından getirdiğimiz özel karışımla besliyoruz. Bunun yanında yaşadığı tramvayı atlatabilmesi için de yüksek bir sevgi çemberinde. İnşallah sevgimizle hayatta kalmayı başaracak. Bizden çekiniyor. Kolay bir hikayesi yok. Doğar doğmaz birkaç saat gördüğü annesi yanında öldü. Bu kadar küçükken bu kadar şey yaşaması, tedirgin olması ve insanlara güvensiz olması normal. Bu zamanla geçecek. Burada onun gibi bir sürü hayvan var. Boza'ya bebek gibi bakıyoruz. Şimdi evin içerisinde mesela. Evin içerisinde, dışarısında nasıl isterse kendisi öyle yaşıyor.'' şeklinde konuştu.