Yemin töreninde duygu dolu anlar: "Ben de senin annenim"

Sivas'ta acemi eğitimlerini tamamlayan 2 bin 372 Mehmetçik, törenle yemin etti. Tören sonrası ailelerin buluşması sırasında öksüz bir askerin gözyaşlarına boğulduğunu gören başka bir askerin annesi, "Ben de senin annenim" diyerek askere sarılıp teselli etti.

Yemin töreninde duygu dolu anlar: "Ben de senin annenim"

5'inci Piyade Eğitim Tugayı General Şükrü Kanatlı Kışlası'nda eğitimlerini tamamlayan 1999/3 tertip 1'inci kademe askerler için yemin töreni düzenlendi. Törene 5'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu ile asker aileleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende 2 bin 372 Mehmetçik, silah ve Türk bayrağı üzerine el basarak yemin etti. Erlere, birliklerine ilk katılım ve başarı belgeleri verildi.

- "Ben de senin annenim"

Törende yapılan konuşmaların ardından geçit töreni yapıldı. Törenin bitiminde askerlerin aileleriyle buluşması sırasında duygusal anlar yaşadı. Bu sırada diğer arkadaşlarının ailesine sarıldığı gören bir asker ise çömelerek ağlamaya başladı. Annesinin vefat ettiği öğrenilen asker, bir süre gözyaşı döktü. Askerin gözyaşı döktüğünü gören bir aile, yanına giderek teselli etmeye çalıştı. Oğlunun yemin töreni için alana gelen bir kadın ise, "Ben de senin annenim" diyerek ağlayan askere sarıldı.

Bu duygu dolu hareket, tanık olan herkesin tüylerini diken diken etti.