Şoke eden baskın: Bakamıyorsanız bize satın

Bir apartman dairesinde kaçak doğum yaptırılan muayenehaneye baskın düzenlendi. Kendini doktor olarak tanıtan kişinin ailelere, “Siz bakamıyorsanız bize satın” teklifinde bulunduğu öne sürüldü.

Google Haberlere Abone ol

İstanbul Esenyurt’ta bir apartman dairesinde durumu olmayan ailelere para karşılığında bebeklerini satabileceklerini ifade eden şüpheliler yapılan ihbar üzerine yakayı ele verdi. İhbarı alan Esenyurt Asayiş Büro Ekipleri, işyerini izlemeye aldı. Ekipler, yaklaşık 1 ay önce yabancı uyruklu iki kişi tarafından kiralandığı tespit edilen dairede yabancı uyruklu kadınlara doğum yaptırıldığını belirledi. 

İhbar üzerine sözde muayenehaneye baskın düzenleyen Esenyurt Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler, işyerinde muayene için gelen kişilerle birlikte sözde doktor Ö.K. ile yardımcısı sözde ebe A.O.’yu gözaltına aldı.

Adreste yapılan aramada ultrason cihazı, doğumda kullanılan ilaçlar, tıbbi malzemeler ve doğum sedyesi ele geçirildi. Yapılan işlemlerin ardından kaçak muayenehane mühürlenerek kapatıldı. Adliyeye sevk olan Ö.K ile A.O ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. Baskın anı ise kameraya yansıdı.

Kendini doktor olarak tanıtan kişinin durumu iyi olmayan ailelere “Siz bakamıyorsanız bize satın” teklifinde bulunduğu iddia edildi. Baskın anı görüntülenirken sözde doktor ve yardımcısı tutuklandı. Kaçak doğumhanede doktor alarak çalıştığı belirlenen Ö.K., "Ben sadece bal ticaretiyle uğraşıyorum. Eşim de hacamat işleriyle uğraşıyor" diyerek kendisini savundu.