Ankara'da DEAŞ üyesi 2 terörist yakalandı

Son dakika haberine göre... Ankara'da keşif yapan 2 terörist yakalandı. Şüphelilerin saklandıkları evlerde yapılan aramada çıkanlar şoke etti.

Google Haberlere Abone ol

Ankara'da keşif ve istihbarat çalışması yaptıkları tespit edilen terör örgütü DEAŞ üyesi 2 terörist düzenlenen operasyon sonucu yakalandı. Viyana'daki DEAŞ saldırısına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyalin ele geçirildiği operasyonda A.E.E ve H.E.E gözaltına alındı.

Dijital materyallerde yapılan incelemede 2 Kasım'da Avusturya'nın başkenti Viyana'da 4 kişinin hayatını kaybettiği DEAŞ'ın terör saldırısına ait görüntüler ortaya çıktı. Uzman ekipler, şüphelilerden A.E.E'nin cep telefonunda da koordinat belirleme, üç boyutlu haritayla konum paylaşma özelliğine sahip bir programın kullanma kılavuzunun silinmiş olduğunu belirledi.

"Dijital kazıma" ile yeni video ve fotoğraflara ulaşıldı 

Bunun üzerine söz konusu materyaller üzerinde bilişim uzmanlarınca yapılan "dijital kazıma"yla şüphelilerin DEAŞ içinde faaliyet gösterdikleri dönemde çekilmiş çok sayıda video ve fotoğrafa ulaşıldı.  

Ankara Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 2 zanlı cezaevine gönderildi.