Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye PKK-YPG tepkisi

Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuma namazı çıkışında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında, ABD'nin YPG'ye yaptırım muafiyeti konusunda, "Biden'ın da açıklamalarını gördükten sonra biz de tavrımızı ortaya koyarız" dedi.

Erdoğan'dan ABD'ye PKK-YPG tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Üsküdar'daki Hz. Ali Camisi'ndeki Cuma namazı çıkışında önemli açıklamalarda bulundu. 

Cuma namazını burada kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe da eşlik etti.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Allah taksiratını affetsin. Biz de taziye için BAE'ye ziyarete gideceğim.

(İsveç ve Finlandiya) Olumlu bir  düşünce içerisinde değiliz. İskandinav ülkeleri terör örgütü misafirhanesi gibi. Teröre destek verenler parlamentoda. Bu konuda olumlu bakmamız mümkün değil.

Dereyi görmeden paçaları sıvamanın anlamı yok. Biden ne gibi açıklamalar yapacak bilmiyorum. Her şeyi görüp, Biden'ın açıklamalarını da gördükten sonra tavrımızı ortaya koyuyoruz. Her şeyden önce YPG bir terör örgütüdür PKK neyse YPG de odur. Amerika'nın bu yanlışını kabullenmemiz mümkün değil. Amerika son dönelerde gelen yönetimlerin hepsi PKK terör örgütüne karşı, Suriye'nin kuzeyindeki tüm yapılanmalara karşı her türlü maddi destekleri vermiştir. TIR'larla araç gereç mühimmatı sevk etmiştir. Şimdi de bu tür şeyleri duyuyoruz. Burada PKK'sı YPG'si kim olursa olsun Irak'ın kuzeyinde de ne yaptıysak Suriye'nin kuzeyinde yapmaya devam edeceğiz. Pençe Kilit'te dün itibariyle 82 terörist etkisiz hale gelmiştir. Havaların olumlu seyri halinde bu rakam daha ilerilere devam edecektir. Teröristlere göz açtırma lüksümüz yok. Bunu dost görünen ülkelere de söylüyoruz. Yanlış yapıyorsunuz adımlarınızı düzgün atın.