Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BAE'ye kritik ziyaret

Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE'ye ziyareti öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında, BAE ile mevcut ticaret potansiyelinin bir an önce gerçekleştirilmesini hedeflediklerini ifade etti. İşte detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE'ye ziyareti öncesi önemli açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, BAE ile mevcut ticaret potansiyelinin bir an önce gerçekleştirilmesini hedeflediklerini ifade etti.

Erdoğan açıklamalarından satır başları:

Yaklaşık 5,5 milyar doları ihracatımız olmak üzere 8 milyar dolara ulaşan ticaret hacmimizle BAE önde gelen ticaret ortaklarımız arasında yer alıyor. Türk müteahhitlik firmaları BAE'de bugüne kadar değeri 13 milyar doları bulan 141 proje üstlenmiştir. Bu rakamlarla BAE yurt dışı müteahhitlik sektörümüzün en büyük 10. pazarı konumundadır.

İki ülke ekonomisinin birbribini taamlayıcı yapısı esasen mevcut rakamlarımızın çok daha ötesinde bir potansiyele işaret ediyor. Ziyaretimizin amacı bu potansiyeli hızlıca gerçekleştirmektir. 

Eşim bu ziyarette benimle beraber olmaayacak. Çünkü o henüz pozitif.

(KDV indirimi) Kurduğumuz denetim ekipleri ile bizim attığımız adımlara karşı ters adımlar atanlara yönelik şiddetli cezai müeyyideleri uygulayacağız.