Akdeniz'de 5.4 büyüklüğünde deprem! Antalya ve çevre illerde hissedildi! AFAD'dan ilk açıklama

Akdeniz'de son dakika deprem... AFAD verilerine göre; Doğu Akdeniz'de 5.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Antalya ve çevresindeki illerden de hissedildi. Deprem sonrası AFAD'dan ilk açıklama geldi. Bakan Kurum deprem ile ilgili, "Şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk bulunmuyor. Ekiplerimizle takipteyiz. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun" dedi.

Akdeniz'de 5.4 büyüklüğünde deprem! Antalya ve çevre illerde hissedildi! AFAD'dan ilk açıklama

Akdeniz'de son dakika 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.  AFAD verilerine göre, deprem saat 15.37'de yaşandı. Depremin derinliğinin ise 41.08 kilometre olduğu bildirildi. Öte yandan deprem, Denizli, İzmir, Muğla, Mersin, Antalya ve çevrelerinde hissedildi.

AFAD'DAN İLK AÇIKLAMA

AFAD'dan Akdeniz'deki 5.4 büyüklüğünde deprem sonrası ilk yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Akdeniz açıklarında meydana gelen ve Muğla'nın Seydikemer ilçesinde de hissedilen 5,4 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz."

BAKAM KURUM AÇIKLAMA YAPTI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: Akdeniz'de meydana gelen, başta Muğla olmak üzere çevre illerden de hissedilen deprem nedeniyle şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk bulunmuyor. Ekiplerimizle takipteyiz. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

AFAD BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

AFAD Başkanı Yunus Sezer sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Geçmiş olsun Muğla Akdeniz'de Seydikemer ilçemiz açıklarında meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbar ulaşmadı. İlgili tüm ekiplerimiz ile alan tarama çalışmalarına devam ediyoruz. Muğlalı hemşehrilerimize geçmiş olsun" dedi.