Ömer Çelik'ten Halil Sezai açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yaşlı komşusunu darp eden şarkıcı Halil Sezai Paracıkoğlu hakkında açıklamalarda bulundu. Çelik, "Alçaklığın ölçüsü siyasi pozisyon olmaz" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Sosyal medya hesabından Halil Sezai Paracıkoğlu hakkında açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, şu ifadeleri kullandı:

Kendine sanatçı diyen bir barbar, yaşlı bir adama alçakça bir şiddet uyguluyor. Her sağlıklı insanın vicdanen reddedeceği alçakça bir davranış bu. Bu azgın ve ahlaksız şiddeti uygulayanın insanlığından bahsedilemez ki sanatçılığından bahsedilsin.

Bu barbara “muhalif” ya da “iktidar karşıtı” diyerek sahip çıkanların olması ise utanılacak bir durum. Alçaklığın ölçüsü siyasi pozisyon olmaz. Ahlakı ya da alçaklığı iktidar karşıtlığı üzerinden değerlendirmek akıl ve vicdan yoksunluğudur.

Yaşlı bir insana uygulanan bu şiddet toplumun ahlakına ve vicdanına uygulanıyor. Yapan kişinin kimliğine bakarak bu şiddeti sahiplenenler daha büyük şiddete imza atıyor. Buna kim prim veriyorsa, tüm kavramları istismar eden zihinsel bir şiddeti yayıyor.

Bu alçak eylem sonucu şiddete uğrayan mağdur vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu konuda hassasiyet gösteren herkese teşekkür ediyoruz.