Burak Yılmaz'dan Mesut Özil sorusuna olay cevap: Başarılar dilerim ama...

Fransa'nın Lille takımında çok başarılı bir sezon geçiren Burak Yılmaz'ın Fenerbahçe'nin yeni transferi Mesut Özil sorusuna verdiği cevap sosyal medyada gündem oldu.

Google Haberlere Abone ol

Fransa'nın Lille takımında çok başarılı bir sezon geçiren Burak Yılmaz'ın Fenerbahçe'nin yeni transferi Mesut Özil sorusuna verdiği cevap sosyal medyada gündem oldu.

Burak Yılmaz, Fanatik gazetesi ile yaptığı Instagram Canlı yayınında kariyeriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Fransa Ligue 1 ile Süper Lig'i kıyaslayan  Yılmaz, "Elbette burası daha atletik bir lig. İki ligin birbirine göre farklı özellikleri var. Burası biraz daha zor. İki lig arasında fark var ama Türkiye Ligi'ni çok da yabana atmamak gerekiyor" dedi. Yılmaz, "Çok güzel hatıralar bırakan gollerim var. Schalke'ye deplasmanda attığım gol, Schalke'ye içeride attığım gol, Sivas'a attığım frikik golü... Tek bir seçim yapacaksam Galatasaray'da forma giyerken Schalke'ye deplasmanda attığım gol."

 

"Kimseyi suçlamıyorum ama..."

Burak Yılmaz şöyle devam etti; "Beşiktaş'tan gönderildiğim an var. 21 yaşındaydım altyazıdan öğrenmiştim. Galatasaray'dan Çin'e gittiğim an var. O zaman da değişik duygular hissetmiştim. Galatasaray'dan Çin'e gitmem kendi tercihim olarak yorumlandı. Hiç kimseyi suçlamıyorum. Ama hayatımın şokunu Beşiktaş'tan Manisa'ya gönderildiğim gün yaşamıştım."

Burak Yılmaz, Fenerbahçe'nin son transferi ile ilgili kendisine sorulan soruyu ise şöyle yanıtladı: "Mesut Özil'e başarılar dilerim ama benimle birlikte A Milli Takım forması altında savaşmış, mücadele etmiş arkadaşlarımla ilgili sorun varsa onları cevaplasam daha doğru olur bence."