Selefi gruplara soruşturma başlatıldı

Cübbeli Ahmet, "Selefi gruplar ve cemaatler silahlanıyor. İsimlerini verebilirim" açıklamasının ardından ifade verdi. Cübbeli Ahmet'in anlattıklarının ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından selefi gruplar hakkında soruşturma başlatıldı.

Google Haberlere Abone ol

Adalet Bakanlığı Sözcüsü Ertuğrul Çekin, selefi grupların silahlandırıldığı iddialarına hakkında, "Silahlandığı iddia edilen gruplara yönelik İstanbul Cumhuriyet başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı" dedi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Ahmet Ünlü'nün, katıldığı bir televizyon programında "Selefi derneklerin silahlandığı" iddiası üzerine başlattığı soruşturma devam ediyor.

Adalet Bakanlığı Sözcüsü Ertuğrul Çekin, selefi grupların silahlandığı iddiasıyla ilgili yaptığı açıklamada, adı geçen gruplara yönelik İstanbul Cumhuriyet başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Bakan Soylu ne demişti?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı televizyon programında, Ünlü'nün açıklamalarına ve bilgisine başvurulmasına ilişkin şunları söylemişti:

Yaklaşık 28 dernek ve vakfa operasyon yaptık. 350 kişiyi gözaltına alıp, tutuklamışız. Türkiye'de bu mücadele devam ediyor ama atladığımız olabilir. Bizim bilgiye her zaman ihtiyacımız var. Göremediğimiz var. Perşembe ve cuma günlerinden birinde bildiklerini anlatacak. 'Devlet bir kişinin ifadesini...' Evet bir kişinin ifadesi de bizim için önemli. Belki başka bir şey görüyor. Belki bir değerlendirme ortaya koydu. Ben bilmek zorundayım.

Bu kapsamda kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün de bilgisine başvuruldu.