Diyanet'ten 'Çav Bella' açıklaması: Çirkin saldırı asla kabul edilemez

Son dakika haberine göre; Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İzmir'de ses sistemine girilerek cami hoparlöründen 'Çav Bella' yayını yapılması hakkında açıklamada bulunarak, "Çirkin saldırı asla kabul edilemez" dedi. Erbaş, videoyu paylaşan ve öven kişiler hakkında da soruşturma açıldığını kaydetti.

Google Haberlere Abone ol

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İzmir'deki cami hoparlöründen Çav Bella yayını yapılması hakkında açıklamada bulunarak, "İzmir Müftülüğümüzün ses sistemine yasadışı bir şekilde girerek müdahalede bulunan kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılan çirkin saldırı asla kabul edilemez" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İzmir'de bazı camilerin hoparlörlerinden müzik yayını yapılmasına ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Erbaş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

İzmir Müftülüğümüzün ses sistemine yasa dışı bir şekilde girerek müdahalede bulunan kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılan çirkin saldırı asla kabul edilemez. Mübarek Ramazan ayında tüm Müslümanları derinden yaralayan bu olayla ilgili suç duyurusunda bulunulmuş, bu provakatif eylemi gerçekleştiren, bu çirkin eyleme ilişkin videoları övücü ifadelerle sosyal medya hesaplarından paylaşanlar hakkında yetkili merciler tarafından soruşturma başlatılmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak konunun sonuna kadar arkasında olacağız.