Ünlü gazeteci hayatını kaybetti!

Gazeteci ve televizyon programcısı Sevim Gözay, hayata gözlerini yumdu... Gazeteci Sevim Gözay, bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Gözay, henüz 48 yaşındaydı...

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Gazeteci ve televizyon programcısı Sevim Gözay, hayata gözlerini yumdu... Gazeteci Sevim Gözay, bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Gözay, henüz 48 yaşındaydı...

Gözay’ın ölüm haberini, Twitter’da arkadaşları duyurdu;

Sunucu ve seslendirme sanatçısı Yekta Kopan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Daha güleceğimiz çok şey vardı. Yarım kaldı hepsi. #SevimGözay” ifadelerini kullandı.

Rahşan Gülşan ise, "Canımız Sevim Gözay’ımızı kaybetmişiz. Çok çok çok üzüldum. Allah rahmet eylesin. Mekanın cennet olsun arkadaşım. Çok erken oldu!" ifadelerini kullandı.

Ölmeden önce son tweeti

Sevim Gözay kimdir?

Sevim Gözay kültür, yaşam ve medya alanlarında yıllarca içerik üretti.

Kanal D, TV8, CNN Türk, ATV, Show TV, Habertürk, Sky 360, TRT kanallarında yönetmenlik, sunuculuk, moderatörlük ve jüri üyeliği yaptı. Asistan olarak ‘Dr. Stress’, ‘Canlan Biraz’, yardımcı yönetmen ve yönetmen olarak ‘Sabah Şekerleri’, ‘Hi-Fi’, ‘Netiket’, yönetmen-seslendiren olarak ‘İstanbulART’, sunucu-editör olarak ‘Şehrin Rengi’, ‘Dizikolik’, ‘Bazıları Sıcak Sever’ ve ‘Artist’ programlarını ekrana taşıdı.

Yeni nesil sinema programlarıyla beğeni kazanan Özay, 2001 ve 2002 yıllarında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Kültür-Sanat Televizyon Başarı Ödülü’ne lâyık görüldü.

Gözay, son dönemde YouTube üzerinden yayınlar yapıyordu.

‘Kızlar ve Babaları’ (2011) adlı kitaba katkıda bulundu, ‘Kasetten Canlı’ (2013) ve ‘Sinemaskop Randevular’ (2015) adlı kitaplara imza attı.

Journo, Artful Living, Posta Kitap, Paz Edebiyat, Ot Dergi ve Rejisör dergisinde sinema, edebiyat, yaşam ve medya üzerine içerik üretmeye devam ediyor, her çarşamba Medyascope TV’de Popüler programını yapıyor ve bu adreste blogluyor.