Sokağa çıkma yasağı olacak mı? İçişleri Bakanı Soylu yanıtladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Sokağa çıkma yasağı olacak mı?" sorusuna yanıt verdi: Bunu yapmayacağız gibi bir şey söz konusu değil.

Google Haberlere Abone ol

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Sokağa çıkma yasağı olacak mı?" sorusuna "Şu ana kadar aldığımız tedbirlerin karşılığını izliyoruz. Eğer ki bu tedbirler yeterli olmazsa gerekli her türlü tedbir alınır. Bunu yapmayacağız gibi bir şey söz konusu değil" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polis Radyosu yayınında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Soylu, tedbirlere vatandaşın büyük ölçüde uyguğunu söyledi ve dikkat çeken verileri tek tek açıkladı. Sokağa çıkma yasağına değinen Bakan Soylu, "unu yapmayacağız, bunu yapmayacağız diyemeyiz. Vatandaşımız şu anda tedbirlere büyük ölçüde uyuyor. Bu dönemde alışkanlıkların değişmesi de gerekiyor. Pazara çıktık, en az tezgahta temas sağlayarak dönmeliyiz. Deyim yerindeyse, koşa koşa gidip gelmeliyiz. Dışarıda bir işimiz var, hemen halletmeliyiz" dedi.

 Bakan Soylu, Vefa Destek Projesi'ne değindi, "Süreç boyunca devam edecek. 760 bin yaşlımıza ulaştık ve ihtiyaçlarını giderdik" diye konuştu. Soylu, polislere ve sağlık çalışanlarına özverili çalışmalarından ötürü teşekkür etti. Vatandaşlara 'Evde kal Türkiye'm' sözleri ile çağrıda bulundu.

İşte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarından öne çıkanlar...

"760 BİN YAŞLIMIZIN İHTİYACI KARŞILANDI"

Sağlık çalışanları ve kolluk kuvvetlerine teşekkür ederek cümlelerine başlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Milletimizin yardım kampanyalarına desteği var. Milli seferberlik ruhunu ortaya koyuyoruz. Polislerimize ayrı bir parantez açıyorum. Şehir giriş çıkışlarında kontroller yapıyorlar. Pazar noktalarındaki denetimler, sağlık birimlerimizin can güvenlikleri için gösterdikleri imtina için teşekkür ediyorum. Vefa Projesi'ne destek veriyorlar. 760 bin yaşlımızın ihtiyacı karşılandı. Dünyanın hiçbir yerinde bir benzeri yok. Kamu çalışanları ile birlikte büyük bir aile olduk. Sokağa çıkmaları sınırlandırılan vatandaşlarımızın ihtiyaçları polisimiz, AFAD'ımız, Kızılay'ımız, imamlarımız, öğretmenlerimiz, tüm kamu çalışanlarımız ile karşılanmaktadır. Onlar da risk altındalar. Önlemlerimizi fazlası ile alıyoruz. Polisimiz stokçulukla, fahiş fiyatlarla da mücadele ediyor. Devlet, devletliğini, polis polisliğini gösteriyor. Müteşekkir ve minnetarız." dedi.

"Yunanistan sınırında da, İran sınırında da, Hakkari'deki sınırda da polisimiz, özel harekatımız var." diyen Soylu, polisin görevinin zorluğuna dikkat çekti.