Süt banyosu skandalında flaş gelişme

Konya'da faaliyet gösteren Benefit Süt Toplama Merkezi'nde çekildiği belirlenen görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından bakanlığın harekete geçtiği süt banyosu skandalında flaş bir gelişme yaşandı. Görüntüdeki işçi ve videoyu çeken serbest bırakıldı.

Google Haberlere Abone ol

Konya'nın Karatay ilçesi Sarıyakup Mahallesi Burhandede Caddesi'nde faaliyet gösteren Benefit Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nin tesisinde çekilen görüntüler sosyal medyada gündem olmuştu. Süt kazanında 'süt banyosu' yaparken çekilen görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından şikayetler üzerine soruşturma başlatılmıştı.

Videodaki kişinin Uğur Turgut ve videoyu çeken Emre S.'nin gözaltına alınamasının ardından fabrikada mühürlenmişti. Yapılan soruşturmanın ardından Uğur Turgut ve Emre S. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Edinilen bilgiye göre, 5 Kasım tarihinde bir süt toplama merkezinde, süt kazanında banyo yapılırken çekilen görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından soruşturma başlatıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri tarafından iş yeri mühürlenerek faaliyetten men edilirken, iş akdi sonlandırılan işçiler Emre S. ve görüntüyü kaydeden Uğur T. gözaltına alındı.

İfadelerinde görüntülerin iki hafta önce kayda alındığını ve kazandaki sıvının deterjan olduğunu savunan işçiler, polis merkezindeki işlemlerin ardından Konya Adliyesine sevk edildi. İfadelerinde tankın içindeki maddenin süt değil dezenfektan olduğunu belirten ve savcılık sorguları sonrası mahkemeye çıkarılan Emre S. ve Uğur T. tutuklandı. Emre S. ve Uğur T., avukatlarının itirazı üzerine tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.