Ünlü sanatçı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Son dakika haberine göre, geçtiğimiz günlerde sette koronavirüse yakalandığı açıklanan, ardından da yoğun bakımda olduğu bildirilen Toygun Ateş hayatını kaybetti.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: Birsen Altuntaş - tv100

Bir sinema filmi için Malatya'da bulunan Toygun Ateş, koronavirüse yakalanınca hastaneye kaldırılmıştı. 66 yaşındaki usta oyuncunun yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı ifade edildi.

Kendisi gibi oyuncu olan kızı Gökşen Ateş, "Babam oyuncularına test yapılmamış bir sette çalışırken koronavirüse yakalandı" demişti.

Hastaneden her gün bilgi aldıklarını kaydeden Gökşen Ateş'in babasının ölümünün ardından Malatya'ya yola çıktığı belirtilirken, cenazenin İstanbul'a getirileceği öğrenildi.

Toygun Ateş kimdir?

2 Haziran 1954 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Toygun Ateş, İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Çok sayıda tiyatro oyununda oynayan Ateş, sinema oyunculuğuna 1976 yılında başladı. O yıldan itibaren 100’den fazla sinema ve dizi filminde oynadı. Seslendirme sanatçısı olarak hem seslendirme yönetmenliği hem çeşitli yapımlar için seslendirmeler yaptı. Sinema yönetmeni ve senaryo yazarı da olan Toygun Ateş, yeni projelerde oyuncu, yönetmen, senarist olarak yer almaya devam etmektedir.