Omicron varyantı Türkiye'de görüldü

Ve Omicron varyantı Türkiye'de... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tüm dünyada 'yeni kabus' olarak adlandırılan Omicron varyantının ülkemizde de görüldüğünü açıkladı. Bakan Koca, "Omicron varyantı bizde var şu ana kadar 6 vaka tespit edildi, vakalardan 1'i İstanbul 5'i İzmir’de" dedi.

Omicron Türkiye'de görüldü!

Son dakika haberine göre; Omicron varyantı Türkiye'de tespit edildi. Gelişmeyi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Meclis’teki bütçe görüşmelerinde sırasında duyurdu. Koca, "Omicron varyantı bizde var şu ana kadar 6 vaka tespit edildi vakalardan 1'i İstanbul  5'i İzmir’de" dedi.

Meclis'te duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Genel Kurulu'nda 2022 yılı bütçe görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Bakan Koca Türkiye'de omikron varyantının görülüp görülmediğine ilişkin soru üzerine, 6 kişide omikron varyantına rastlandığını söyledi. 

Bakan Koca, "Türkiye’de 6 kişide Omicron varyantı görüldü. Bunlardan 1'i İstanbul, 5'i İzmir'de. Bu 6 vakanın hastane ihtiyacı olmadı. Belirtileri hafif ayaktan takip edilen sorunu olmayan hastalar. Omicron varyantıyla ilgili vatandaşın tereddütü olmasın. Bulaşıcılığı daha fazla ama etkisinin ön belirtilerle daha düşük olabileceği şeklinde düşünüyoruz. Yapılması gereken vatandaşımızın bugüne kadar olduğu gibi tedbirlere devam etmesidir" diye konuştu.

Bakan Koca ayrıca, 40 bin sağlıkçının atanmasına ilişkin rehberin önümüzdeki günlerde yayınlanacağını söyledi.