Ünlü oyuncuyu taciz eden kişi yakalandı

Son dönemde Sadakatsiz dizisiyle daha da tanınırlık sağlayan oyuncu Özge Özder'in başı taciz olayıyla dertte. Oyuncuyu taciz eden kişi yakalandı.

Google Haberlere Abone ol

Oyuncu Özge Özder’i sosyal medyada taciz eden kişinin 28 yaşındaki Taha K. olduğu belirlendi. İfadesi alınan tacizci Taha K. ünlü oyuncua Özge Özder için "Kendisini şahsen tanımıyorum, ünlü olduğu için takip ediyorum" derken hakkında dava açıldığı bilgisi geldi.

Özge Özder'in geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabına bir mesaj geldi. Mesajda genç oyuncuya yönelik taciz içerikli sözler yazıyordu. Özder, gelen mesaj nedeniyle kendisini huzursuz hissettiğini ileri sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Yürütülen soruşturmada, mesajın sosyal medya kullanıcısı 28 yaşındaki Taha K. isimli şahıstan geldiği tespit edildi.

Taha K., ifadesinde Özge Özder'i şahsen tanmadığını, ünlü olduğu için takip ettiğini belirtti. Genç adam, bu hesabı çok kullanmadığını, bir süre önce ele geçirildiğinden şüphelendiğini belirterek suçlamayı reddetti.

Savcılık, suçtan kurtulmaya yönelik ifade verdiği belirtilen Taha K. hakkında, 'Cinsel taciz' suçundan dava açtı. Tacizcinin 2 yıla kadar hapsi isteniyor.