WhatsApp'tan şaşırtan paylaşım, herkese gönderdi

Son günlerde gündemden düşmeyen sohbet programı WhatsApp bugün tüm kullanıcılarına bir hikaye göndererek güvenlik konusunda teminat verdi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100.com

Akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlar arası çalışma özelliğine sahip bir anlık haberleşme programı WhatsApp gizlilik sözleşmesi kararıyla rekor kullanıcı kaybetmişti. Sohbet programı WhatsApp bugün tüm kullanıcıları için hikaye paylaştı.

Ağır şartları nedeniyle gizlilik ihlali olacağını düşünen kullanıcılarının rakip Telegram, Signal, Bip gibi sohbet programlara yönlenmesinin ardından gizlilik sözleşmesi konusunda 3 ay erteleme kararı alan WhatsApp, bugün de tüm kullanıcılarına bu hikayeyi gönderdi.

Programın 'durum' sekmesinde yer alan hikayeler arasında ilk sırada çıkan WhatsApp hikayesinde gizlilik konusunda teminat veren açıklamalar bulunuyor.

Durum kısmındaki hikayelerde açıklamalarda bulunan WhatsApp, "Gizliliğinizi korumaya kararlıyız" dediği paylaşımlarda kişisel sohbetlerin okunamayacağını, paylaşılan konumların görülemeyeceğini ve verilerin şirkete bağlı olan diğer program facebook ile paylaşılamayacağı bildirildi.