Spor yapamayanların imdadına yetişecek! İşte 1 haftada 10 cm incelten tarif

Kilo vermek isteyen ancak spor yapmak için vakti olmayanlara süper bir tarif geldi. Sosyal medyada bir anda gündem olan bu tarif, inatçı yağlardan kurtulmak isteyenlerin imdadına yetişecek cinsten. İşte o 1 haftada 10 cm incelten kahve tarifi...

Spor yapamayanların imdadına yetişecek! İşte 1 haftada 10 cm incelten tarif

Türk kahvesi geçmişten günümüze gelen en eski geleneklerden biri ve Türk örf adetlerimizin olmazsa olmaz içeceklerden biridir. Günün her saati tüketilen kahvenin kalbe ve daha birçok şeye faydaları bulunmaktadır.

Türk kahvesi, yaz mevsiminde tam da zayıflamaya uğraşan birçok kişi tarafından zayıflatıp zayıflatmadığı araştırılıyor. Özellikle son günlerde Instagram'da dolaşan ve 1 haftada 10 cm incelten kahve tarifi gündem oldu.

İçeriğinde kakao olmasıyla ilgi çeken bu tarifle vücudunuzda yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Peki son günlerin popüler kahvesi nasıl yapılır? İşte zayıflatan Kakaolu sütlü ve tarçınlı kahve tarifi:

KAKAOLU SÜTLÜ VE TARÇINLI TÜRK KAHVESİ TARİFİ

Özellikle metropol şehirlerde yaşayan ve masa başı iş yapan kişilerin şikayet ettiği zaman Spor yapmaya fırsat bulamayan birçok kişinin imdadına yetişen bu kahve sosyal medyada popülerliğini koruyor. Deneyen birçok kişi tarafından önerilen bu tarifi sizler için hazırladık.

Spor yapamayanların imdadına yetişecek! İşte 1 haftada 10 cm incelten tarif - Resim : 1

MALZEMELER:

1 fincan yarım yağlı süt
1 çay kaşığı toz tarçın
1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
1 tatlı kaşığı kakao

YAPILIŞI:

- Metabolizmayı hızlandıran kahve için öncelikle cezvenin içine 1 fincan sütü koyuyoruz.

- Daha sonra kahve, kakao ve tarçın ekleyip güzelce karıştırın.

- Karıştırdıktan sonra ocağa alın. Orta ateşte kaynayana kadar pişirin. Kaynayan kahveyi fincana boşaltın. İşte bu kadar. Afiyet olsun...

NE ZAMAN TÜKETİLMELİ?

Tam da yaz gelmişken vücudunuzda bulunan fazla yağlardan kurtulmak için kakaolu kahveyi, kahvaltıdan iki saat önce veya akşam yemeğinden iki saat sonra içebilirsiniz.

Yapılan araştırmalara göre bu vakitlerde içilen kahve; daha yararlı ve etkili olduğu bilinmektedir.